logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Artysta – Zawodowiec, nowa edycja projektu Fundacji Sztuki Polskiej ING

  PR 22.03.2019, przeczytano 181 razy
ilustracjastrzałka

Już po raz trzeci Fundacja Sztuki Polskiej ING zaprasza wszystkie studentki i studentów kierunków artystycznych do udziału w projekcie edukacyjnym Artysta – Zawodowiec. W tym roku projekt A – Z to dwa dni zajęć, podczas których uczestnicy poznają narzędzia i praktyki pomocne w funkcjonowaniu w zawodzie artysty. Wykłady, warsztaty i konsultacje portfolio poprowadzą osoby na co dzień pracujące w polu sztuki: kuratorki i kuratorzy, artystki i aktywiści, producenci wystaw i specjalistki od rynku sztuki.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/artysta-%E2%80%93-zawodowiec%2C-nowa-edycja-projektu-fundacji-sztuki-polskiej-ing,381771,artykul.html

- Podczas tegorocznej edycji przyjrzymy się bliżej temu, co dzieje się poza granicami Polski: jak działa międzynarodowy rynek sztuki, czy i dokąd warto jeździć na rezydencje, i co dają młodym artystkom i artystom studia na zagranicznych uczelniach artystycznych. Podbój świata wymaga nie tylko talentu i pewności siebie, ale również różnorodnych umiejętności: podpowiemy, jak najlepiej wykorzystać social media do swoich celów, jak działać kolektywnie i być odpowiedzialnym społecznie, a podczas warsztatów nauczymy jak krótko, prosto i celnie mówić i pisać o swojej twórczości – powiedziała Kamila Bondar, prezeska Fundacji Sztuki Polskiej ING.

W tym roku projekt Artysta – Zawodowiec odwiedzi uczelnie artystyczne w 10 polskich miastach:

 • 18-19.03 – Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
 • 25-26.03 – Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
 • 26-27.03 – Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
 • 3-4.04 – Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • 8-9.04 – Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
 • 9-10.04 – Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • 15-16.04 – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
 • 16-17.04 – Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • 24-25.04 – Akademia Sztuki w Szczecinie
 • 25-26.04 – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Zajęcia poprowadzą m.in.: Marianna Dobkowska (CSW Zamek Ujazdowski), Monika Rendzner (Fundacja Galerii Foksal), Sebastian Cichocki i Natalia Sielewicz (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie), Agnieszka Pindera (Muzeum Sztuki w Łodzi), Ewa Łączyńska-Widz (BWA Tarnów), oraz artystki i artyści: Iza Tarasewicz, Natalia Załuska, Marcin Polak.

 • Szczegółowy program zajęć znajduje się TUTAJ
 • Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy TUTAJ

Źródło: ING Bank Śląski S.A.

www.ingbank.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Imagine Nation - Partner CxO Summit & Gala Partner Awards 2019
15 kwietnia br. w Hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi, odbyła się konferencja oraz gala wręczenia nagród Partner CxO Summit & Partner Awards 2019. Wśród uczestników znaleźli się klienci i partnerzy oraz przedstawiciele firm należących do rodziny Dell Technologies. Za kompleksową realizację wszystkich działań trzeci rok z rzędu odpowiadała agencja Imagine Nation.
Mikrofony Saramonic w ofercie Foxfoto
W ofercie Foxfoto pojawiły się mikrofony dedykowane do smartfonów i tabletów z dwoma różnymi złączami: Saramonic SmartMic+ UC - z wejściem USB-C i Saramonic SmartMic+ Di z wejściem Lightning oraz teleskopowa tyczka przeznaczona dla mikrofonów typu shotgun Saramonic Magic BoomPole.
Portal Alior Banku Zafirmowani.pl najciekawszą bankową innowacją
Alior Bank zwyciężył w konkursie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. Został doceniony za portal Zafirmowani.pl – nowatorski serwis internetowy skierowany do mikro i małych przedsiębiorstw. Portal zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu w kategorii Najciekawsza innowacja dla banku. W imieniu Alior Banku nagrodę odebrał Maciej Surdyk, wiceprezes...
Krzysztof Iwański: Plakat dla Festiwalu Łódź Czterech Kultur 2019
Neon i bawełna,  kontrasty i faktury, wszystko to składające się na kulturową mozaikę współczesnego miasta – jest już plakat tegorocznej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Zaprojektował go Krzysztof Iwański, uznany artysta wizualny, eksperymentujący z typografią, specjalizujący się w plakacie. Sam festiwal odbędzie się we wrześniu pod hasłem Współistnienie.
Niezwykła kampania autorstwa Grey Group
Krajowa Izba Kominiarzy i przedstawiciele trzech religii - PRAWOSŁAWNEJ, KATOLICKIEJ i MUZUŁMAŃSKIEJ biorą udział w kampanii edukacyjnej  mającej na celu zmianę zachowania ludzi, tak by uchronić ich przed zatruciem tlenkiem węgla.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764