logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Jeszcze szybszy i lepszy Efi Pro 32r+ w ofercie Atrium Centrum Ploterowe

  PR 05.03.2020, przeczytano 667 razy
ilustracja

EFI Pro 32r+ (PLUS) to następca wielkoformatowej, przemysłowej drukarki rolowej Pro 32r. Oprócz znacznego wzrostu wydajności do 265 m2/h, dodano kilka interesujących możliwości.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/jeszcze-szybszy-i-lepszy-efi-pro-32r%2B-w-ofercie-atrium-centrum-ploterowe,385941,artykul.html

- Już podczas ubiegłorocznej premiery Pro 32r producent zapowiadał, że to maszyna typu „entry level” w segmencie maszyn produkcyjnych. Co więcej, że zmieni rynkowe „warunki gry”. I tak się stało. Teraz po roku, do gry wchodzi jeszcze lepsza wersja „PLUS”. EFI nie spoczywa na laurach, podnosi poprzeczkę konkurencji  ale i sobie. - mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.

Co nowego w wersji „PLUS”?

Podwójny, dzielony wał na dwie rolki (Dual Roll Split Shafts), umożliwia założenie na tę 3.20 metrową maszynę, dwóch rolek o szerokości do 160 cm. Co ważne, rolki te mogą mieć różne długości nawojów (do 40 cm średnicy), a ich ciężar może sięgać 200 kg.

Z kolei dla wymagających obsługi jumbo-rolek, producent Pro 32r+ przewidział taką możliwość. Dodatkowy zewnętrzny moduł „Super Duty Winder” pozwoli na założenie ról 3.20-metrowych o wadze do 793 kg. Ich średnica może sięgać 70 cm. Dzięki niemu, można przenieść drukarkę 32r+ na wyższy poziom produktywności, eliminując potrzebę częstej zmiany materiału, pozwalając na nieprzerwany druk ciągły.

Jeśli już jesteśmy przy kwestiach związanych z materiałami, to małą aczkolwiek przydatną nowością jest także nakładka chroniąca krawędź materiału (Media Edge Guard). Chroni on głowice i karetkę przed uderzeniem w materiał, który ma tendencję od podwijania się na krawędziach. Finalnie ten mały dodatek pozwoli zaoszczędzić na ewentualnych stratach czasu i materiału podczas podwinięcia się materiału.

Kolejna nowość to „kolor” dodatkowy – bezbarwny lakier (Clear Ink) – który pozwoli całościowo lub wybiórczo uszlachetnić wydruki, podkreślić kolory i wprowadzając wartość dodaną i przewagę konkurencyjną. Należy zaznaczyć, że wykorzystanie tego dodatkowego koloru nie wpływa na obniżenie prędkości druku.

Producent wprowadził w wersji PLUS, także kilka nowych trybów druku: billboard, outdoor i indoor. Już same te nazwy oddają wszechstronny charakter maszyny mogącej obsługiwać zlecenia od billboardów, przez grafikę zewnętrzną, po aplikacje stosowane wewnątrz pomieszczeń.

Wydajność „na plus”

Najnowszy EFI Pro 32r+ to ekonomiczne, wielofunkcyjne urządzenie, zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić wzrost konkurencyjności i rentowności przedsiębiorstwa. Na początek oznacza to radykalne zwiększenie wydajności - do 265 m2/h (przyp. wersja 32r drukowała do 207 m2/h). Dodatkowo pozwoli zaoferować klientom bogatszy wybór zastosowań - włącznie z wydrukami atramentem białym, na tkaninach i wydrukami dwustronnymi - na znacznie bogatszej ofercie podłoży. A wszystko to przy niższych kosztach eksploatacji wynikających z niższego zużycia tuszu i niższych opłat za energię.

Druk kolorem białym możliwy jest w kilku trybach: tylko biały, poddruk, nadruk, aplikacje 2-stronne (kolor-biały-kolor). Wykorzystanie białej farby tak samo jak w przypadku lakieru, nie spowalnia całego procesu druku.

EFI cechuję się najniższym zużyciem atramentu na rynku. Z litra atramentu, możemy zadrukować 150 metrów kwadratowych materiału, co daje zużycie 6,66 ml/m2.

Technologia EFI UltraDrop

UltraDrop to największa innowacja w druku atramentowym ostatnich lat. Wymagający klienci oczekują najwyższej jakości obrazu, maksymalnej wyrazistości i niezrównanych możliwości technicznych. Dlatego właśnie opracowana przez firmę EFI technologia UltraDrop zapewnia jeszcze mniejszą objętość kropli i jeszcze większą kontrolę precyzji druku.

Głowice drukujące Ricoh Gen-5 w EFI Pro 32r+ wystrzeliwują krople o objętości 7 pikolitrów oraz umożliwiają nakładanie się wielu kropel na siebie (technologia zmiennej wielkości kropli w skali szarości). Przekłada się to na wygładzenie cieni, gradientów i przejść kolorów. Mała kropla 7 pL i natywna rozdzielczość 847 dpi pozwala na druk czytelnego tekstu o wielkości 4 pt, bez tzw. „satelitów”.

LED = ekologia i ekonomia

Technologia utrwalania atramentu „na zimno” światłem LED pozwoli osiągnąć znacznie więcej przy mniejszym nakładzie zasobów. Oznacza to lepsze wyniki finansowe, dzięki zwiększeniu liczby wysokodochodowych zleceń, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów operacyjnych i negatywnego wpływu na środowisko.

Technologia LED-UV pozwala na druk na materiałach "klasycznych" jak i na materiałach wrażliwych na wysoką temperaturę i o różnej elastyczności. Wydruki gotowe do użycia bezpośrednio po wydrukowaniu.

Po pierwsze przekłada się to na rozszerzenie obsługiwanego zestawu podłoży, w tym tańszych i wysokiej klasy nośników specjalnych. Po drugie zwiększenie wydajności i czasu nieprzerwanej pracy dzięki błyskawicznemu uruchamianiu i wyłączaniu oraz zmniejszeniu potrzeby konserwacji. Po trzecie, obniżenie kosztów operacyjnych dzięki znacznemu zmniejszeniu zużycia energii (1,8 kW zamiast 10 kW) oraz mniejszej liczbie części zamiennych. Po czwarte, usprawnienie kontroli nad poziomem połysku lub matowości. Po piąte, zmniejszenie strat dzięki spójnemu odwzorowywaniu kolorów i łatwej obsłudze. Po szóste, wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą korzystać z przyjaznych dla środowiska rozwiązań charakteryzujących się niską emisją LZO czy mniejszym zużyciem energii.

Podsumowanie

Na niesamowite możliwości EFI Pro 32r+ ma wpływ szereg unikalnych właściwości, razem tworząc spójną i bezkonkurencyjną platformę druku.

Szereg dodatkowych modułów pozwala na jeszcze większy poziom automatyzacji. Wymieńmy więc: moduł do druku siatek (mesh) o strukturze otwartej, moduł podświetlający backlit w czasie druku, moduł wykrywający marszczenie się materiału, moduł automatycznego druku dwustronnego blockoutów, czy moduł półautomatycznego druku dwustronnego backlitów. Czy można chcieć więcej? Proszę bardzo, mamy jeszcze opcję wbudowanego trymera rozcinającego wydruki w osi pionowej w czasie druku (brak potrzeby inwestycji w drugie systemy rozcinające).

Nie mniej ciekawie robi się od strony oprogramowania. Autorskie oprogramowanie FIERY proServer Core z technologią przyspieszonego ripowania „FASTRIP” nie trzeba nikomu przedstawiać. A dodatkowa funkcja nadrukuje liczbę pozostałych metrów na rolce po zakończonej pracy.

Podsumowując. EFI Pro 32r+ to szybki zwrot inwestycji i wyjątkowo niskie koszty druku i użytkowania. EFI Pro 32r+ to także możliwość wejścia w nowy segment wysokomarżowego biznesu i zastosowania technologii druku w wielu branżach od reklamy przez poligrafię i dekoracje po przemysł. Zmień ponownie warunki gry z EFI.

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe

www.atrium.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Huawei wzmacnia dział marketingu
Zmiany w warszawskim biurze Huawei. Dorocie N. Haller została powierzona dodatkowa rola. W międzynarodowych strukturach Huawei została powołana na stanowisko VP Marketing na Region Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich. Do jej działu w Polsce dołączają trzy nowe, doświadczone osoby, które wzmocnią zespół w obszarze PRu.
Ikea: „Odkryj dom na nowo”
IKEA od lat pasjonuje się życiem w domu, dlatego chętnie odwiedza ludzi w ich mieszkaniach zlokalizowanych na całym świecie. Marka chce przy tym poznać zwyczaje oraz odmienne potrzeby mieszkańców i jak najlepiej na nie odpowiadać. W ten sposób powstała seria filmów „Life at Home Stories”, które wykorzystane zostały na festiwalach, m.in. Milan...
W całej Polsce dzieci uczyły się jak dbać o domowe ogródki
Pierwsza edycja #ZDROWOROSNA, marki W. Legutko właśnie dobiega końca. Liczby mówią za siebie - wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 153 tys. dzieci z całej Polski, 5100 grup i klas oraz 1360 zgłoszonych placówek nie mogło przejść bez echa.
Nadmorskie Suweniry
Pamiątki z wakacji nad morzem w wydaniu jednego z najbardziej uznanych polskich projektantów będzie można oglądać w lipcu w siedzibie Stowarzyszenia Traffic Design. Wernisaż „Nadmorskich suwenirów” Jakuba Stępnia odbędzie się w najbliższy czwartek 30 czerwca o godz. 19 przy ul. Żeromskiego 36 w Gdyni.
Hisense wyróżnia piłkarki poprzez kampanię #Rememberthename
W ciągu ostatniego roku zainteresowanie kibiców piłką nożną kobiet na całym świecie zdecydowanie wzrosło. Będąc honorowym partnerem UEFA Women’s EURO 2022, firma Hisense pragnie przyczynić się do zasadniczego wzrostu i profesjonalizacji kobiecej piłki nożnej, inspirować i wspierać zawodniczki oraz kibiców, którzy z entuzjazmem podchodzą do tego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764