logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Kolor a struktura i cięcie folii

   17.12.2002, przeczytano 3000 razy

Wycinaliśmy folię flockową nożem zwykłym, a później nożem do piaskowania. Nie było większych problemów z folią czerwoną. Problem pojawił się przy folii białej - bardzo się ślizgała pod rolkami (mamy tylko 2 rolki) i ploter nie był w stanie precyzyjnie jej dociąć. Czy folia biała ma inną strukturę?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kolor-a-struktura-i-ciecie-folii,1373,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Tak, zetknąłem się z taką sytuacją. Różne kolory folii mają w zależności od użytego pigmentu różną twardość. Druga przyczyna to wiek folii. Plastyfikatory użyte przy jej produkcji ulegają odparowaniu i rozkładowi. Im starsza folia tym twardsza i bardziej krucha. Ten efekt jest najbardziej zauważalny przy tanich foliach ekonomicznych.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Przy cieciu folii flokowych, zwlaszcza tych grubszych trzeba zwrocic uwage na dokladne ustawienie tzw. offsetu noza i odpowiedniego nacisku. Problemy z prowadzeniem materialu najczesciej mozna wyeliminowac zmniejszajac do minimum predkosc i przyspieszenie plotera. Cielismy na dwurolkowym ploterze normalnym nożem takie folie i mozna sobie poradzic z kazdym kolorem.

Pozdrawiam

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764