logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Małe litery blokowe z taśmy Alurapid

   28.05.2004, przeczytano 7575 razy

Mam problem z literami z taśmy Alurapid: jak wykonać wewnętrzne boki w małych literach np. "B"?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/male-litery-blokowe-z-tasmy-alurapid,2225,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Przede wszystkim nie należy zakładać nitów – wystarczy podciąć pod kątem taśmę (tam gdzie jest gąbka), wyprofilować ją i podciętą końcówkę taśmy zacisnąć między taśmą a zakładką. Sklejenie do pleksi i PCV z tyłu zapewnią wystarczającą sztywność. Należy również pamiętać o podcięciu taśmy na zgięciach, w miejscach zaginania taśmy, co zapobiega pęknięciom.


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Arkadiusz Trojanowski

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764