logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Platige Image otwiera własne studio Motion Capture

  PR 30.03.2023, przeczytano 232 razy

W nowo otwartej przestrzeni będą realizowane nagrania do projektów takich jak np. cinematiki, cut sceny, animacje in-game, filmy animowane itp.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/platige-image-otwiera-wlasne-studio-motion-capture,399455,artykul.html

Cechą wyróżniającą studio motion capture (MoCap) jest przede wszystkim jego wielkość. Wymiary 20m x 13m oraz 8m wysokości umożliwiają realizację scen z nawet kilkunastoma postaciami jednocześnie (body performance) lub 4 aktorami w przypadku full performance capture: body capture, face capture i fingers capture.

Na specyfikę studia składają się cztery, w pełni bezprzewodowe referencje wideo z autofocusem, stabilizacją i zakresem ogniskowej od 25 do 380mm, będące jednocześnie wirtualnymi kamerami z pełną synchronizacją zmiany ogniskowej pomiędzy kamerą referencyjną, a kamerą wirtualną. Platige korzysta również z własnego rozwiązania do budowania elementów scenografii, co daje prawie nieograniczone możliwości aranżowania wnętrza na potrzeby projektu. Tak skonfigurowane studio sprawia, że jedynym potencjalnym ograniczeniem są wyłącznie sceny wymagające filmowania w otwartej przestrzeni.

– W nowopowstałym studio będziemy realizować zarówno nagrania do projektów wewnętrznych, wykonywanych w całości w Platige, np. cinematiki, cut sceny, animacje in-game, ale także projekty stricte mocapowe, czyli wymagające nagrania wyłącznie ruchów postaci i aktorów, które będą dostarczane klientom w postaci surowych lub wyczyszczonych danych z sesji – mówi Elżbieta Trosińska Mocap Producer w Platige Image.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi studio pozwala na równoczesną realizację kilku projektów. – Nie tylko jesteśmy na bieżąco z rozwojem technologii motion capture na świecie, ale również pracujemy nad własnymi rozwiązaniami w tym zakresie. Stworzyliśmy m.in. autorski system HMC (Head-Mounted Camera) do nagrywania twarzy. Jest to ultralekki system, pozwalający na uzyskanie oddającego wszystkie szczegóły nagrania – dodaje.

Motion capture to komputerowa technologia przechwytywania ruchu aktora czy też poruszanego rekwizytu, a nawet kamer, oznaczonych markerami. Markery to punkty w postaci kulek, pokryte specjalnym odblaskowym materiałem. Są one mocowane są na rzep bądź taśmę na nagrywanym, ruchomym obiekcie. Kamery posiadają szereg diod, emitujących światło podczerwone, które zostaje odbite od markerów. Taka technologia pozwala na obliczania położenia markera w przestrzeni trójwymiarowej i przełożenie ich na zapis cyfrowy. Motion capture cechuje się większą naturalnością i wysokim realizmem, jednak dużą rolę w tym procesie odgrywają specjalnie przygotowani aktorzy oraz technicy odpowiedzialni za sprawą realizację całego procesu filmowania.

– Otwarcie studia motion capture jest częścią strategii na lata 2021-2025, w ramach której  zapowiedzieliśmy m.in. rozpoczęcie produkcji własnych gier wideo, filmów i seriali – mówi Karol Żbikowski, Prezes Zarządu Platige Image. – Wzmocnienie własnego zaplecza technologicznego pozwoli nam sprawniej realizować zaplanowane projekty zewnętrzne oraz znacząco usprawni proces tworzenia własnych produkcji, nad którymi obecnie pracuje studio Platige Image – dodaje.

Obecnie Platige Image zatrudnia ponad 300 światowej klasy specjalistów, którzy stoją za sukcesami wielu światowych bestsellerów w branży gamingowej, filmowej, reklamowej i wirtualnej scenografii. W portfolio studia Platige znajdują się projekty dla czołowych wydawców gier komputerowych, m.in. Ubisoft, Electronic Arts, SEGA, Creative Assembly, czy Tencent. Resident Evil: Village, Metro: Exodus - Artyom’s Nightmare, The Medium, Total War: Warhammer II czy seria Call of Duty, czy Dying Light 2, między innymi te rozpoznawalne zwiastuny autorstwa Platige zostały docenione przez międzynarodową społeczność graczy. Fani gier mieli już okazję zapoznać się z procesem tworzenia cinematika, który powstał właśnie z wykorzystaniem rozwiązań w postaci motion capture.

Źródło: Platige Image S.A.

www.platige.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Badanie rynku upominków reklamowych PIAP – zmiany, trendy, narzędzia marketingowe
Polska Izba Artykułów Promocyjnych PIAP zaprasza przedstawicieli branży marketingowej do wzięcia udziału w dwóch badaniach, które rzucą światło na branżę artykułów promocyjnych jako skutecznego narzędzia marketingowego oraz omówią jej perspektywy w obliczu zmian w gospodarce – edycja 2023.
Roland DG Versastudio BN2: nowe plotery dla małych firm
Roland DG, producent wielkoformatowych ploterów atramentowych i drukująco-tnących, ogłosił wprowadzenie do swojej oferty atramentowych ploterów drukująco-tnących VersaSTUDIO BN2-20 i BN2-20A. Wraz z tą premierą firma Roland DG zamierza zdemokratyzować profesjonalną produkcję grafiki, zapewniając biurom domowym i małym firmom dostęp do najnowocześniejszej technologii druku, na...
Marka Krispol podjęła współpracę z Aluprof w kampanii pod hasłem Cichy luksus
Mniej znaczy więcej – taką zasadą kierował się Ludwig Mies van der Rohe, prekursor minimalizmu w architekturze. Definicja luksusu zmienia się tak, jak ewoluuje świat wokół nas. Kiedyś luksus był synonimem przepychu i zamożności. Dziś wyróżnikiem dobrego gustu w architekturze jest zrównoważone budownictwo, najwyższa jakość zastosowanych materiałów oraz indywidualnie...
Barceló Warsaw Powiśle pokazuje wnętrza z historycznymi artefaktami
Hotel Barceló Warsaw Powiśle zaprezentował się w pełnej odsłonie. 151 pokoi, jeden z najpiękniejszych widoków na wschodnią panoramę Warszawy prosto z zewnętrznego basenu na dachu, a przede wszystkim – unikalne wnętrza, w których poszczególne elementy nawiązują do kompleksu Elektrowni Powiśle, którego hotel jest częścią. Oświetlenie...
Ogromny świetlny kalejdoskop na rynku Manufaktury – Light Move Festiwal
Tradycyjnie Manufaktura włącza się w trasę Light Move Festiwalu. Tym razem, na Rynku Włókniarek Łódzkich stanie monumentalna instalacja świetlno-muzyczna, która rozświetli zabytkowe, ceglane budynki.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764