logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PRO-KOMP - technologia Canon UVgel w sercu „zagłębia firm reklamowych”

  S 19.08.2021, przeczytano 1434 razy
ilustracja

Podwarszawskie Piaseczno określane jest regionalnym zagłębiem firm reklamowych. To tutaj działają podmioty produkcyjne z branży, świadczące usługi dla największych klientów z Polski i zagranicy. W otoczeniu stale rosnącej konkurencji z powodzeniem działa tu firma PRO-KOMP, zajmująca się produkcją szeroko pojętych materiałów promocyjno-reklamowych – od ulotek i materiałów POS po materiały brandingowe do sklepów i niestandardowe wydruki ekspozycyjne. Wśród klientów firmy znaleźć można największe brandy z branży odzieżowej, producentów obuwia sportowego czy FMCG. PROKOMP stawia bowiem na wysoką jakość produkcji i szybkość realizacji złożonych zleceń – dlatego korzysta z rozwiązań cyfrowego druku Canon.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pro-komp---technologia-canon-uvgel-w-sercu-_zaglebia-firm-reklamowych_,392681,artykul.html

ilustracjastrzałka

Nazwa świadczy o początkach

Firma PRO-KOMP powstała w 1998 r. Jej twórcą i właścicielem jest Michał Sokołowski – pasjonat technologii, dla którego inwestycja w nowe urządzenia jest z jednej strony biznesowym krokiem naprzód, z drugiej zaś – pretekstem do zapoznania się z najnowszymi trendami na rynku cyfrowych rozwiązań druku. Już w samej nazwie firmy można doszukać się początkowego profilu działalności przedsiębiorstwa – na samym początku działalności PROKOMP zajmował się sprzedażą elementów komputerowych i usług informatycznych. 

Obecnie kluczowym obszarem biznesowym firmy jest kompleksowa produkcja materiałów reklamowych – zarówno do zastosowań zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Imponujący park maszynowy mieści się na 600 m2 powierzchni produkcyjnej, zaś część projektowo-graficzna – na ponad 80 m2 powierzchni biurowej. 

W marcu 2018 r. PRO-KOMP zainwestował w kolorowy ploter do cyfrowego druku materiałów reklamowych Océ Colorado 1640 (więcej informacji) z technologią UVgel – najszybsze urządzenie w segmencie 64-calowych ploterów drukujących z roli, którego prędkość sięga nawet 159 m2/h (druk billboardów i banerów zewnętrznych). W parku maszynowym PRO-KOMP znajduje się również płaski ploter Océ Arizona 460 XT, na którym od kilku lat produkowane są materiały reklamowe na niestandardowych, sztywnych nośnikach o grubości nawet do 50,8 mm. 

To m.in. dzięki inwestycji w nowoczesne systemy cyfrowego druku PRO-KOMP może rozwijać swoje kompetencje i wykonywać więcej zleceń w tym samym czasie, utrzymując najwyższą jakość. Do końca 2018 r. PRO-KOMP przeniesie się do nowej siedziby, dzięki czemu ponad 5-krotnie powiększy przestrzeń produkcyjną i co za tym idzie – również park maszynowy.

W marcu 2018 r. PRO-KOMP zainwestował w kolorowy ploter do cyfrowego druku materiałów reklamowych Océ Colorado 1640 z technologią UVgel.

Zapewnić stabilność kolorów

Arizona w naszej drukarni jest już od kilku lat i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni – mówi Bartosz Biernacki, kierownik drukarni. I dodaje: – Właściwości zastosowanego atramentu pozwalają na zachowanie stabilności kolorów wydruków przez wiele, wiele miesięcy, także w warunkach zewnętrznych, co jest dla nas niezwykle istotne. – Nasze kampanie charakteryzują się tym, że niektóre elementy, które wykorzystywane były na początku roku, są powtarzane wraz z jego końcem – przyznaje Michał Sokołowski, właściciel PRO-KOMP. – Dzięki Arizonie jesteśmy zaś w stanie zapewnić tę samą kolorystykę i to samo odwzorowanie kolorów.

Nic dziwnego. W końcu ploter UV Océ Arizona 460 XT zapewnia niemal fotograficzną jakość obrazu na sztywnych i elastycznych mediach i doskonale sprawdza się w wielu zastosowaniach grafiki reklamowej. Umożliwia realizację kompleksowych kampanii wykorzystujących różne nośniki, w tym dekoracje, bannery, reklamy na wystawy sklepowe, reklamy podświetlane. Dzięki temu pozwala klientom rozszerzyć ofertę i pozyskiwać nowych klientów, także na innych rynkach.

ilustracjastrzałka

Szybko i w wysokiej jakości

W Océ Colorado 1640 najbardziej zaskoczyła nas szybkość wydruków przy jednoczesnym zachowaniu idealnej jakości. Dzięki tej maszynie jesteśmy w stanie wydrukować znacznie ponad 500 m2 na dobę, co dotychczas było dla nas nakładem niewyobrażalnym – przyznaje Bartosz Biernacki. Wtóruje mu właściciel firmy: – Jeśli chodzi o jakość i trwałość wydruków z Océ Colorado, są one naprawdę olbrzymie.

Océ Colorado 1640 z technologią UVgel to rozwiązanie przełomowe na rynku producentów materiałów graficznych. Wszystko dzięki nowoczesnemu, niskotemperaturowemu systemowi utwardzania LED-UV, żel jest natychmiast suchy i gotowy do dalszej obróbki lub laminowania. Technologia UVgel i system automatycznej kontroli dysz pozwala również na zachowanie stabilności wymiarowej brytów, co znacząco ułatwia aplikatorom ich pasowanie w trakcie klejenia.

Nasze kampanie charakteryzują się tym, że niektóre elementy, które wykorzystywane były na początku roku, są powtarzane wraz z jego końcem. Dzięki Arizonie jesteśmy zaś w stanie zapewnić tę samą kolorystykę i to samo odwzorowanie kolorów.”
Michał Sokołowski
Właściciel firmy PRO-KOMP

Sprawdzian w warunkach bojowych

Jak przyznają pracownicy PRO-KOMP, największym wyzwaniem produkcyjnym dla obu maszyn Canon (przeczytaj więcej tutaj) był druk aż trzech dużych kampanii w tym samym czasie. Powstały wtedy tysiące metrów kwadratowych zadrukowanych nośników. Jak sami twierdzą, tylko dzięki Océ Arizona 460 XT oraz Océ Colorado 1640 byli w stanie sprostać zadaniu i zrealizować wszystkie zlecenia w jednym czasie.

Urządzenia łatwe w obsłudze oraz doskonały serwis

Niewątpliwym atutem obu urządzeń – oraz współpracy z Canon – jest z pewnością łatwość obsługi maszyn. – W Colorado zastosowano dwie rolki podające nośnik, co bardzo ułatwiło nam pracę, przede wszystkim przyspieszając ją – zauważa Biernacki. – Dodatkowo system analizowania drożności dysz zapewnia stabilną jakość druku. Unikamy dzięki niemu pasowania w momencie, gdy następuje zapchanie jednej z dysz.

Michał Sokołowski dodaje: – Dla mnie zaś najistotniejszą kwestią podczas użytkowania urządzeń Canon, jest doskonała obsługa serwisowa. Jest ona na naprawdę wysokim poziomie, dlatego jestem z niej bardzo zadowolony.

ilustracjastrzałka

Urządzenia klasy premium

Jeśli miałbym porównać Océ Arizona i Océ Colorado do samochodów, z pewnością mieszczą się one w klasie premium. Zachowują bowiem bardzo dużą jakość wydruków, działają bardzo szybko, a ich obsługa jest komfortowa. Dokładnie tak, jak w przypadku wysokiej klasy samochodu – podsumowuje Bartosz Biernacki.

Źródło: Smart LFP

www.smartlfp.pl

S - Tekst sponsorowany opublikowany na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Rewolucja w świecie digital zbliża się wielkimi krokami. W połowie sierpnia ubiegłego roku Google, który budował swoją potęgę na plikach cookies, ogłosił inicjatywę Privacy Sandbox, której celem jest usunięcie ciasteczek z przestrzeni Internetu. Z jakiego powodu? W imię bezpieczeństwa i ochrony prywatności. Ta zmiana w praktyce pozbawi marketerów cennego...
Wykorzystaj szerokie możliwości i zastosowania nowoczesnej technologii Canon UVgel
Technologia UVgel łączy wszystkie zalety tradycyjnych technologii, które oparte są na atramencie, eliminując jednocześnie wiele związanych z nimi ograniczeń. Dzięki temu dostawcy usług mogą realizować najbardziej wymagające zlecenia, budując wśród swoich klientów opinię innowacyjnego przedsiębiorcy, który myśli o przyszłości i prowadzi swój biznes zgodnie z...
Drukarka etykiet, nazywana też drukarką kodów kreskowych, to urządzenie, bez którego większość przedsiębiorstw nie wyobraża sobie funkcjonowania. Tym bardziej, że drukarki etykiet wybiera się uwzględniając własne potrzeby, jako użytkownika końcowego. Dostępne na rynku urządzenia nie są wszechstronne a zasada: wyższa cena równa się lepsza jakość, nie...
Network marketing – sposób na biznes czy zajęcie dodatkowe?
Chociaż umowa o pracę zapewnia poczucie bezpieczeństwa, coraz więcej Polaków rezygnuje z etatu na rzecz innych form zatrudnienia. Zwłaszcza młodzi ludzie, dopiero wkraczający na rynek pracy, zwracają uwagę na aspekty takie, jak elastyczność i niezależność finansowa[1]. Wielu z nich odpowiedź na swoje potrzeby znajduje w network marketingu. Na czym polega kariera w tym...
Jak stać się pierwszym wyborem kupującego?
Niemal 85% Polaków po zakończeniu pandemii nie zamierza zmniejszyć częstotliwości e-zakupów, a 82% wyda w tym roku w internecie tyle samo lub więcej pieniędzy w porównaniu do 2020 r. – wynika z raportu PwC i Digital Experts Club. Przeniesienie się dużej części ruchu zakupowego do sfery online sprawiło, że w procesie budowania relacji z klientami...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764