logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Usuwanie kleju z folii w niskiej temperaturze

   17.12.2002, przeczytano 3846 razy

Nie mogę usunąć z winylu kleju po folii samoprzylepnej. Winyl na kasetonie jest w tej chwili na zewnątrz i nie wiem czy niskie temperatury nie są przyczyną kłopotów z odwarstwieniem kleju. Taka sytuacja zdarza mi się pierwszy raz, mimo mojej długoletniej praktyki i używania odpowiednich rozpuszczalników (oryginalnych 3M i ORACAL).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/usuwanie-kleju-z-folii-w-niskiej-temperaturze,1375,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Moja spóźniona odpowiedź niewiele pomoże. Używam wielu środków, także tych używanych przez Pana.
Niska temperatura rzeczywiście jest przyczyną kłopotów. Na pocieszenie anegdota.

Sposób rodem z Częstochowy:
Przyjąłem pracownika na okres próbny. Pracował wcześniej w branży. Miał swoje zdanie. Na przykład na temat odtłuszczania blachy. Kiedyś gdy przechodziłem obok pracowni zobaczyłem łunę. Gdy zajrzałem,
zobaczyłem że stół się pali. Okazało się, że wspomniany "geniusz" polał blachę ocynkowaną rozpuszczalnikiem nitro i podpalił.
Na moje pretensje ze stoickim spokojem wzruszył ramionami i wyjaśnił, że w poprzedniej firmie była to jedyna stosowana metoda usuwania tłuszczu z blach.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764