logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Włocławek: Konkurs na mural

   15.08.2019, przeczytano 449 razy
ilustracjastrzałka

Urząd Miasta Włocławek zaprasza do udziału w konkursie konkursu na projekt i wykonanie muralu zlokalizowanego na budynku w Dzielnicy Stare Miasto. Do wygrania jest 10 tys. zł.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wloclawek%3A-konkurs-na-mural,383606,artykul.html

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego muralu (wielkoformatowego malowidła ściennego), inspirowanego charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym (obecnie już nieistniejącym). 

Mural będzie zlokalizowany na ścianie bocznej budynku mieszkalnego przy ul. Żabiej 14/16 we Włocławku. Budynek znajduje się w granicach Dzielnicy Stare Miasto, wpisanej do rejestru zabytków.

  Konkurs na projekt i wykonanie muralu ma charakter otwarty. Wykonanie muralu przez laureata konkursu jest obowiązkowe.

  Projekty zgłoszone do konkursu zostaną ocenione przez Jury złożone z przedstawicieli Urzędu Miasta Włocławek, m.in. Architekta Miejskiego, Plastyka Miejskiego,  przedstawicieli Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej, Biura Rewitalizacji, przedstawicieli Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i środowiska artystycznego.

   Nagrody

   Laureat konkursu otrzymuje nagrodę za projekt w wysokości 10 000 zł brutto. Nagroda pieniężna stanowi jednocześnie zryczałtowane wynagrodzenie za przeniesienie na organizatora majątkowych praw autorskich projektu, na które będzie zawarta stosowna umowa. Laureat konkursu oprócz ww. nagrody, otrzymuje środki finansowe, jakie ujął w kosztorysie wykonania muralu, m.in. na zakup farb i materiałów niezbędnych do jej prawidłowego wykonania, zamówienie podnośnika, rusztowania itp.

   Harmonogram

   1. Termin nadsyłania zgłoszeń: do 30 sierpnia 2019 r. 
   2. Ogłoszenie wyników: do 12 września 2019 r.
   3. Wykonanie projektu przez laureata: do 30 listopada 2019 r.

   Więcej informacji, regulamin: http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/274/mural

   Źródło: Urząd Miasta Włocławek

   www.wloclawek.pl

   REKLAMA

   Komentarze

   Zaloguj się i dodaj komentarz

   Najnowsze w tym dziale

   Wystawa najlepszych polskich okładek 2019 roku – Konkurs 30/30
   Organizatorzy VI edycji Konkursu 30/30 na najlepszą polską okładkę płytową 2019 roku przedstawili tytułowych 30-tu finalistów, których prace będzie można oglądać od 27 marca 2020 roku na wystawie w prestiżowej Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu.
   Produkty Epson laureatami nagrody If Design Award 2020
   Wieloformatowe drukarki Epson Surecolor SC-P7500 i Surecolor SC-P9500 otrzymały nagrodę iF Design Award 2020, przyznawaną przez niemiecką organizację iF International Forum Design GmbH z siedzibą w Hanowerze.
   Pracownia Ideograf nagrodzona za projekt wnętrz Lake Hill Resort & Spa
   Podczas uroczystej gali, która odbyła się pierwszego dnia 4 Design Days, wręczono statuetki w 10 kategoriach. Trafiły one do rąk najlepszych projektantów i architektów, honorując unikalne inwestycje i pomysły. Nagrodę za najlepiej zaprojektowane wnętrza hotelu otrzymał projekt Lake Hill Resort & Spa autorstwa sopockiej pracowni Ideograf.
   Platige Image z 4 nagrodami Vega Digital Awards
   Studio Platige Image zdobyło 4 nagrody VEGA DIGITAL AWARDS. Trailer gry "Metro Exodus" zwyciężył w kategoriach: Animacja, Gra oraz Efekty wizualne, a także zdobył drugie miejsce w kategorii Reżyseria. "Artyom's Nightmare" była nagradzana już na festiwalach ANIMAGO i CICLOPE.
   Tofu Studio z trzema nagrodami Vega Digital
   Gdańskie TOFU Studio otrzymało aż trzy nagrody w odbywającym się w USA konkursie VEGA DIGITAL AWARDS 2019. Nagrodzoną trzykrotnie pracą jest spot promujący XIV wieczny tryptyk Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny”. Projekt został przygotowany na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku.
    
   Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764