logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

WOŚP: nowa kampania Mastercard

  PR 20.01.2023, przeczytano 294 razy
ilustracjastrzałka

W ostatni weekend stycznia już po raz 31. cała Polska zagra na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz 11. Partnerem Finału jest Mastercard, który ponownie udostępnia eSkarbonki – narzędzie do wygodnego i bezpiecznego kwestowania online. W tym roku promocję eSkarbonek wspiera kampania mediowa w telewizji oraz w internecie, zachęcająca do wpłacania i odnawiania kontaktów z dawno niewidzianymi przyjaciółmi.   vv


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wosp%3A-nowa-kampania-mastercard,398687,artykul.html

Pomagać znów pełnym składem. Bezcenne

W ciągu całego życia stajemy się częścią wielu grup – towarzyskich, szkolnych, zawodowych i hobbystycznych. Nie wszystkie te znajomości zostają z nami na stałe, część należy do przeszłości szkolnej lub czasów studiów. Pozostają jednak wspomnienia i więzi, czasem brakuje tylko pretekstu, żeby po latach odnowić ten kontakt. Do tego właśnie nawiązuje kampania Mastercard promująca eSkarbonki. W spocie, który od wczoraj zobaczyć można w stacjach głównych TVN, Polsat i w kanałach tematycznych, widzimy „Śliwę” – bibliotekarkę, która właśnie założyła własną eSkarbonkę, a linkiem do wpłat podzieliła się z całą paczką, także z „Mrówą”, której nie widziała od lat. Kiedyś łączyła je przyjaźń i szalone imprezy. Dzisiaj połączyła je chęć pomagania, a przy okazji odnowiły kontakt.

- W dzisiejszych scyfryzowanych czasach coraz częściej kontakt on-line, np. przez media społecznościowe jest przedłużeniem relacji, które zawarliśmy w ciągu życia, w różnych miejscach i momentach. Również eSkarbonka napędzana przez Mastercard staje się świetną okazją do odnowienia znajomości, odezwania się do przyjaciół, z którymi dawno nie mieliśmy okazji rozmawiać. Z dumą mogę powiedzieć, że eSkarbonka łączy ludzi w pomaganiu, a jej popularność rośnie z każdym rokiem. Tegoroczna kampania telewizyjna ma na celu przypomnienie o tej łatwej i bezpiecznej możliwości wsparcia 31. Finału WOŚP i zachęcenie zarówno do zakładania, jak również zapełniania eSkarbonek – komentuje Jerzy Hołub, dyrektor marketingu w polskim oddziale  Mastercard Europe.

Za koncepcję kreatywną kampanii odpowiada agencja McCann Poland. Spot wyprodukował dom produkcyjny Dynamo, a za zakup mediów odpowiedzialny jest dom mediowy Carat. Kampania digitalowa jest realizowana w social mediach (Facebook, Instagram, TikTok), na platformie YouTube i w formie kampanii display na portalach internetowych.

Do zakładania i kwestowania do eSkarbonek zachęcają w kanałach własnych również influencerzy m.in. lukaszbok_kiks, hellokejti czy borkos_ratownik.

eSkarbonka napędzana przez Mastercard niesie pomoc

Swoją eSkarbonkę założyć może każdy w kilka minut – samodzielnie lub w grupie znajomych. Link do swojej eSkarbonki jej właściciel rozesłać może do grona swoich przyjaciół, bliższych i dalszych znajomych, szerząc w ten sposób ideę pomagania. To łatwy i bezpieczny sposób na wsparcie 31. Finału WOŚP w dowolnym momencie i z każdego miejsca na świecie.

Podczas 30. Finału WOŚP założono 42 tys. eSkarbonek, a łącznie darczyńcy wpłacili do wirtualnych puszek ponad 20 mln zł. Do eSkarbonek napędzanych przez Mastercard dołożyło się blisko 345 tys. pomagających. W dniu 30. Finału, w szczytowym momencie odnotowano nawet 22 wpłaty na sekundę, a stronę eSkarbonki napędzanej przez Mastercard odwiedziło 820 tys. użytkowników. Aktualnie na koncie eSkarbonki znajduje się już ponad 1 627 007 tys. zł.

Źródło: Mastercard

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mobile Vikings rośnie dzięki poleceniom, a nie reklamie
Wielcy Operatorzy inwestują budżety w reklamy z celebrytami.  Tymczasem Mobile Vikings - społecznościowy operator komórkowy - rośnie dzięki aktywności użytkowników. Jak to możliwe? Aż 8 na 10 Vikingów wskakuje na pokład z polecenia znajomego. Ich motywacją jest rekomendowanie tego, co dobre. Umożliwia to program poleceń. Działa od początku istnienia...
Heinz stworzył wyspę Fortnite
Heinz stworzył grę,  której celem jest rzucenie światła na pogarszający się stan zdrowia gleby na świecie.
Raport „Artificial Intelligence SumUp for Business 2022”
Skuteczne budowanie przewag konkurencyjnych wiąże się z dziś wykorzystywaniem najnowocześniejszych dostępnych narzędzi. Jednymi z najpopularniejszych w ostatnim czasie stają się rozwiązania z dziedziny AI, które wspierają biznesy na przeróżnych frontach. Tematyce tej poświęcony jest raport „Artificial Intelligence SumUp for Business 2022” przygotowany we...
Bartosz Walat prelegentem konferencji I love Marketing & Technology
Bartosz Walat, senior copywriter w VMLY&R Poland, poprowadzi prezentację w bloku I love seo & content. W prezentacji pod tytułem "Już wystarczy tego contentu, naprawdę" Bartosz poruszy temat nadprodukcji treści, czyli pułapki, w którą sami czasem wpadamy.
Ultraszybki internet 5G od Plusa
Plus w ramach nowej platformy komunikacyjnej opublikował nowy spot z udziałem Anny Smołowik, Filipa Orlińskiego i Wojciecha Mecwaldowskiego. Zgodnie z założeniami platformy, spot w lekkim i swobodnym stylu pokazuje praktyczne możliwości 5G – tym razem pokazujemy jak 5G sprawdza się w grach. „Dźwignie wszystko i nie laguje” – czyli wszystko, czego potrzebują...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764