logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Wycinanie tła w zaimportowanym TIF-e (Corel 9)

   19.11.2001, przeczytano 6813 razy

W jaki sposób umieścić w Corelu 9 TIF-a (ze ścieżka obcinającą lub kanałem alfa) tak, żeby wyciąć obiekt z tła w importowanym obrazie?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wycinanie-tla-w-zaimportowanym-tif-e-%28corel-9%29,634,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Po zapisaniu pliku jako CMYK z kanałem alfa (biały w kanale alfa jest widoczny w Corelu) w formacie TIF proszę dokonać operacji import z menu file, wybierając rozszerzenie plików TIF i wskazując plik, który chce Pani importować.

Maska może mieć miękkie krawędzie. Polecam CMYK dlatego, że Corel nie linkuje - o ile pamiętam - plików, a je embeduje (bardzo nieładnie się wyrażając), więc nie da się im zmienić spektrum "później" (dot prac do druku offsetowego - przyp. red.). A opierać się na profilach separacji Corela (...).

Pozdr.
Artur


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Artur Klamut

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764