logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Zwykła folia i oklejanie Poloneza Trucka

   26.01.2003, przeczytano 3932 razy

Jak można nakleić zdjęcie na samochodzie (nadbudowa Poloneza Trucka) jeżeli ona jest chropowata i zwykłe litery trzymają się średnio?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zwykla-folia-i-oklejanie-poloneza-trucka,1437,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Zgadzam się, "zwykłe litery" ze zwykłej folii nie mają prawa trzymać się takiego nadwozia. Nadbudowy Polonezów Trucków były bardzo różne, od trudnych do klejenia po tragiczne.
Wracając do pytania, krótko:

- na sucho (pisałem o tym wcześniej)
- folia wyłącznie wylewana
- utrwalenie aplikacji na gorąco

Co do szczegółów, to folia powinna być w tym przypadku jak najcieńsza (50 mikronów). Folie taką mają w swojej ofercie firmy 3M i Avery. Wydruk na folii powinien być wykonany techniką solwentową lub elektrostatyczną. Pierwsza jest znacznie tańsza i robi się coraz bardziej dostępna. W przypadku bardzo chropowatych powierzchni polecam użycie średnio twardej szczotki w celu wgniecenia folii w zagłębienia. W razie trudności proszę o kontakt. Powodzenia.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764