logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Oknoplast wdraża zupełnie nowy wymiar komunikacji

  PR 22.10.2021, przeczytano 330 razy
ilustracja

Pozycja lidera w branży okiennej to nie tylko zapewnianie produktów najwyższej jakości, bezpiecznych, zgodnych z aktualnymi trendami i o wysokim poziomie designu. Pionierzy rynku skupiają się przede wszystkim na preferencjach swoich odbiorców, dla których produkty okienne są często czymś więcej, niż koniecznym dopełnieniem fasady. Nowa kampania OKNOPLAST jest odpowiedzią na rosnące wymagania konsumentów i dostosowaniem do ich potrzeb. Wymiar komunikacji marki w sektorze premium wchodzi na nowy poziom.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/oknoplast-wdraza-zupelnie-nowy-wymiar-komunikacji,393486,artykul.html

Odświeżona filozofia komunikacji OKNOPLASTU to przede wszystkim połączenie technologii z kreatywnością. Choć niezmiennie marka skupia się na oferowaniu produktów najwyższej klasy, w nowej kampanii, w niecodzienny sposób, podkreśla charakterystyczne wartości, które są odpowiedzią na potrzeby klientów. Firma stawia na design i estetykę, harmonię, światło i przestrzeń, które stają się wyróżnikami oferty. Każda z tych wartości reprezentowana jest przez inny produkt, tworząc spójny świat marki otwartej na preferencje klientów. OKNOPLAST tym samym proponuje zupełnie nowe perspektywy dostosowania do oczekiwań swoich odbiorców.

- Dzięki wieloletniemu doświadczeniu tworzymy różne produkty, gotowe odpowiedzieć na różne potrzeby konsumentów. Nasze produkty realizują rozmaite filozofie życia, w których odnajdą się odmienne temperamenty osobowości. Dla jednych ważne będzie światło, dla innych przestrzeń, jedni stawiają na spokój, inni czują się dobrze, gdy ich przestrzenie dopełnia design. Choć dla każdego inna wartość ma inną wagę, dla nas najważniejszy jest konsument i jego preferencje i chcemy to wyraźnie podkreślać w naszej komunikacji.  – tłumaczy Magdalena Cedro-Czubaj, Dyrektor Marketingu OKNOPLAST.

Nowa filozofia to także odpowiedź na pojawiające się wyzwania zmiennego rynku, na który szczególnie wpłynęły skutki trwającej pandemii. Szum komunikacyjny, zmieniające się tempo życia i rosnąca nieufność konsumencka spowodowały, że oczekiwania wobec obietnicy marki są coraz większe. W nowej rzeczywistości firma musi zmierzyć się nie tylko z zainteresowaniem klientów swoją ofertą, ale także wykazać się umiejętnością poznania swoich odbiorców, jeszcze lepiej niż dotychczas. Obecna odsłona komunikacji wzmacnia wiarygodność przekazywanych informacji o charakterze firmy, tym co ją wyróżnia i jakie wartości reprezentuje. Inaczej mówiąc, marka chce mówić zrozumiale i rzeczowo, a przy tym być coraz bardziej atrakcyjna, co pozwoli dotrzeć do różnych segmentów odbiorców.

Firma chce komunikować językiem ukierunkowanym na potrzeby klienta. OKNOPLAST zna i rozumie codzienność swoich konsumentów, a także ich zmieniające się oczekiwania. Nieustannie skupia się na odbiorcach widzi ich potrzeby, zanim sami zdadzą sobie z nich sprawę.

Poprzez nową kampanię, która zmienia filozofię i podejście do komunikacji, OKNOPLAST redefiniuje także pojęcie marki premium. Design i nowoczesność pozostają wyznacznikami pionierów na rynku, choć obecnie to właściwy stosunek do oczekiwań klienta jest synonimem sukcesu. Działając skutecznie i precyzyjnie, OKNOPLAST chce sprostać nowym wyzwaniom, jednocześnie wyznaczając nowe horyzonty i napędzając nieustanny rozwój, bo dominacja na rynku produktów okiennych, jest częścią DNA firmy. Jak podkreśla marka, nowe wyzwania determinują ich działania.

- Pojęcia, takie jak: user experience, automatyzacja, customer journey, customer friendly, czy nawet marka premium zostały wystawione na próbę. W dobie kryzysu, nowej rzeczywistości oraz nieustannie rosnącej inteligencji konsumenckiej odbiorcy produktów marek powiedzieli - sprawdzam. Wzrosła społeczna nieufność, nastąpiła redefinicja wartości i dotychczasowych pojęć. Obecnie troszcząc się o klienta, musimy wywołać w nim przekonanie, że na każdym etapie poczynania marki są dla niego jasne. – podsumowuje Cedro-Czubaj.

Nowa strategia komunikacji marki została przygotowana wewnętrznie w OKNOPLAST przez Dział Kreacji Marketingowej, który odpowiada również za przeprowadzenie kompleksowych działań marketingowych. Nowe materiały zostały zrealizowane przy współpracy z Papaya Films. Za kontakt z mediami odpowiada 24/7Communication a zakupem mediów TV zajmuje się dom mediowy Zenith Poland.

ilustracjastrzałka

Źródło: OKNOPLAST Sp. z o.o.

www.oknoplast.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Czy trendy pro-eko zmieniają rynek opakowań w Polsce?
Stopniowy powrót do nastrojów sprzed pandemii może zwiastować, że na znaczeniu ponownie zyskają postawy i zachowania prośrodowiskowe. Wzrost świadomości ekologicznej był przed pandemią jednym z najważniejszych globalnych trendów konsumenckich. Wiele wskazuje na to, że niebawem znów stanie się istotnym czynnikiem wpływającym na codzienne wybory...
Electrolux z kampanią „Szwedzki sposób na gotowanie bez marnowania”.
Electrolux wystartował z kampanią pod hasłem „Szwedzki sposób na gotowanie bez marnowania”. W związku z działaniami, marka chce zachęcać swoich konsumentów do bardziej świadomego życia, które będzie dzięki temu lepsze, wprowadzania drobnych zmian wokół siebie i stosowania się do zasad zrównoważonych praktyk kulinarnych oraz niemarnowania żywności. W ramach kampanii,...
Ruszyła kampania „Każdy powód jest dobry, by pomagać”. W krótkich spotach Bank BNP Paribas pokazuje zaangażowanie swoich pracowników w wolontariat na rzecz Szlachetnej Paczki i zachęca innych do wpierania tej inicjatywy. Pierwsza faza kampanii potrwa od 1 do 25 grudnia 2021 r.
Do grona klientów Ocama Films, studia filmowego specjalizującego się w produkcjach typu tabletop, food film i demach produktowych, dołączyła Żabka Polska. W ramach współpracy studio przygotowało dla sieci ujęcia foodowe i dema produktowe do spotów TV oraz filmów wykorzystywanych w digitalu, promujących ofertę dań gotowych Szamamm. Autorem zdjęć i...
Marka SKYN rozpoczęła kolejną odsłonę kampanii "Skin-on-skin poczujcie siebie" promującą prezerwatywy z innowacyjnego, ultramiękkiego materiału SKYNFEEL. Kampania jest prowadzona w trzech obszarach: na platformach mediowych, platformach społecznościowych oraz we współpracy z influencerami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764