logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

KRRiT: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 248
Stanowisko TVP nt. finansowania mediów publicznych

Zaostrzający się spór o źródła finansowania mediów publicznych nie powinien przesłaniać trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Telewizja Polska oraz Polskie Radio, a przede wszystkim wszyscy ci, którzy tworzą wspólne media: ich pracownicy, współpracownicy, kontrahenci. Przedłużający się konflikt, w którym budżet mediów publicznych stał się narzędziem politycznej walki wykorzystywanym przez przeciwników ich odbudowy, najbardziej uderza w naszych odbiorców.

20.04.2024 | przeczytano: 143 razy
KRRiT: Sygnał Radia Maryja zakłócano z Rosji

Sekretarz Wykonawczy IGO EUTELSAT informuje Przewodniczącego KRRiT:

17.04.2024 | przeczytano: 193 razy (komentarzy: 7)
Kara dla TVN za „Franciszkańską 3” wyegzekwowana przez Urząd Skarbowy

16 kwietnia 2024 r. na rachunek bankowy KRRiT wpłynęła wyegzekwowana przez Urząd Skarbowy kara pieniężna nałożona na spółkę TVN SA w związku z naruszeniem art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez emisję audycji pt. „Bielmo. Franciszkańska 3” (program TVN 24, cykl „Czarno na białym”, 6 marca 2023 roku).

17.04.2024 | przeczytano: 394 razy (komentarzy: 7)
Likwidator TVP żąda od Macieja Świrskiego pieniędzy z abonamentu

We wtorek, 9 kwietnia br. Daniel Gorgosz, likwidator TVP S.A. w likwidacji wystosował do Macieja Świrskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty wpływów z opłat abonamentowych w wysokości 141 780 000 zł (słownie: sto czterdzieści jeden milionów siedemset osiemdziesiąt tysięcy złotych) wraz z odsetkami. 

09.04.2024 | przeczytano: 288 razy
Bielmo. Franciszkańska 3: TVN odpowiada KRRiT

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia redakcji TVN w związku z karą nałżoną przez przewodniczącego KRRiT Maciej Świrskiego na stację w związku z emisją reportażu "Bielmo. Franciszkańska 3"  poruszającego problem pedifilii wśród księży.

06.03.2024 | przeczytano: 383 razy
Stanowisko KRRiT w sprawie kary dla TVN za reportaż „Franciszkańska 3”

Po emisji reportażu do Krajowej Rady wpłynęła rekordowa w historii KRRiT liczba skarg. Zarejestrowano 6058 wystąpień (maili, formularzy ze strony internetowej, zgłoszeń przez platformę ePUAP i listów wysyłanych tradycyjną pocztą). Wystąpienia te zawierały 39 613 podpisów obywateli wyrażających swój sprzeciw wobec treści zawartych w audycji.

06.03.2024 | przeczytano: 484 razy
Komunikaty Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji

Poniżej cytujemy w całości ostatnie komunikaty opublikowane przez biuro prasowe Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji.

29.01.2024 | przeczytano: 290 razy
Sąd odrzucił skargę KRRiT na ustanowienie likwidatora Radia Katowice

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że sprawa wpisu do rejestru przedsiębiorców otwarcia likwidacji spółek prowadzących misję mediów publicznych po raz pierwszy została zweryfikowana przez sąd (w składzie sędziego zawodowego).

25.01.2024 | przeczytano: 522 razy

KRRiT podjęła uchwały w sprawie udzielenia koncesji na kolejny okres 10 lat dla:

24.01.2024 | przeczytano: 286 razy

Decyzja została wydana w wyniku zakończenia postępowania wszczętego z urzędu przez Przewodniczącego KRRiT oraz monitoringu programu pn. TOK FM – Pierwsze Radio Informacyjne (dalej „TOK FM”), przeprowadzonego na 14-dniowej próbie programowej i opracowanego metodą tzw. tygodnia konstruowanego. Monitoringiem objęto audycje wyemitowane 24 stycznia, 1, 17 i 25 lutego oraz 15 kwietnia 2023 roku.

24.01.2024 | przeczytano: 499 razy

Sąd Apelacyjny w Warszawie (VII Wydział Gospodarczy i Własności Intelektualnej) po 10 latach od wydania decyzji przez Przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka o nałożeniu kary na TVN S.A. za naruszenie przepisów ustanowionych w celu ochrony małoletnich odbiorców, oddalił apelację TVN S.A. i podzielił przyjętą argumentację Organu.

24.01.2024 | przeczytano: 396 razy
Radio Szczecin przeprasza Magdalenę Filiks i jej rodzinę

Poniżej zamieszczamy pełen tekst oświadczenia opublikowanego na stronach szczecińskiej rozgłośni Polskiego Radia, na antenie której ujawniono informację o tożsamości syna posłanki Magdaleny Filiks. Wkrótce po ujawnieniu przez TVP Info i PR Szczecin informacji, że chłopiec padł ofiarą pedofila, popełnił on samobójstwo. "Maciej Świrski, jako Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, podjął w dniu 19 stycznia 2024 roku decyzję o nienakładaniu kary na Radio Szczecin, w związku z ujawnieniem danych ofiary pedofila. Niezależnie od tej decyzji Radio Szczecin mówi "przepraszamy", zaś znalezienie oraz ukaranie ewentualnych sprawców należy pozostawić wyspecjalizowanym do tego organom." - czytamy we wstępie do Oświadczenia.

22.01.2024 | przeczytano: 523 razy
Stanowisko KRRiT w sprawie postawienia spółek mediów publicznych w stan likwidacji

Poniżej prezentujemy pełną treść stanowiska podpisanego przez czterech z pięciu członków KRRiT w sprawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o rozwiązaniu spółek mediów publicznych i postawieniu ich w stan likwidacji. Pod dokumentem nie podpisał się  dr hab. Tadeusz Kowalski - członek KRRiT powołany w 2022 r. przez Senat RP.

28.12.2023 | przeczytano: 823 razy
Sytuacja w mediach publicznych. RPO pisze do MKiDN

Poniżej publikujemy treść pisma skierowanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Więcka do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomieja Sienkiewicza.

28.12.2023 | przeczytano: 505 razy

To, że TVP nadaje w święta jest normalne, ale to, że politycy w tym czasie okupują jej siedzibę, nie działająca Rada Nadzorcza powołuje nowego prezesa a Rada Mediów Narodowych zwołuje swoje posiedzenie – na pewno normalne nie jest. To pucz przegranej władzy w obronie swojego aparatu propagandy.

26.12.2023 | przeczytano: 638 razy
Oświadczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego reprezentującego Skarb Państwa - właściciela 100%% akcji w spółce Telewizja Polska S.A.

Niniejszym, jako reprezentujący Skarb Państwa, który posiada 100% akcji w kapitale zakładowym spółki pod firmą Telewizja Polska S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”), oświadczam, że w związku z odwołaniem w dniu 19 grudnia 2023 roku przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki („WZA”) poprzedniej Rady Nadzorczej Spółki oraz powołaniem w tym dniu przez WZA nowej Rady Nadzorczej Spółki, wszelkie czynności odwołanej przez WZA Rady Nadzorczej są nieważne z mocy prawa. Zatem uchwała odwołanej Rady Nadzorczej Spółki z 24 grudnia 2023 roku nr 148/X/2023 o delegowaniu członka odwołanej Rady Nadzorczej (Pana Macieja Łopińskiego) na stanowisko prezesa Zarządu Spółki, jest prawnie bezskuteczna, ponieważ została podjęta przez organ nieistniejący.

25.12.2023 | przeczytano: 441 razy
Stanowisko Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w sprawie zmian w mediach publicznych

Warszawa, 22.12.2023. Dotychczasowy sposób funkcjonowania Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej w jaskrawy sposób przeczył temu, czym powinny być media publiczne w demokratycznym państwie prawnym. Publiczna telewizja i radio w ewidentny sposób naruszały swój prawny obowiązek oferowania treści cechujących się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością. Media te stały się tubą propagandową obozu rządzącego, co w kontekście wyborów potwierdzały między innymi misje obserwacyjne Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE. W telewizji publicznej wielokrotnie pojawiały się również materiały nawołujące do wrogości wobec określonych grup społecznych, w tym także treści stanowiące mowę nienawiści, między innymi o charakterze ksenofobicznym i homofobicznym. W mediach tych niejednokrotnie miały miejsce również przypadki szykanowania zatrudnionych tam dziennikarzy i dziennikarek rzetelnie wykonujących swoje obowiązki zawodowe.

23.12.2023 | przeczytano: 611 razy
Stanowisko KRRiT w sprawie bezprawnego przejęcia mediów publicznych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stwierdza, że działanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wbrew literalnemu brzmieniu przepisów ustawy o radiofonii i telewizji (art. 27 i 28) oraz ustawy o Radzie Mediów Narodowych (art. 2 ust. 1), dotyczących powoływania i odwoływania składów osobowych organów jednostek publicznej radiofonii i telewizji jest rażącym przekroczeniem uprawnień.

20.12.2023 | przeczytano: 565 razy

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje: Informacja KRRiT w sprawie emisji reklam w programach telewizyjnych obecnych na polskim rynku w 2022 r. oraz od stycznia do października 2023 r.

12.12.2023 | przeczytano: 465 razy

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje: KRRiT rozstrzygnęła wnioski o zmianę koncesji polegających na zmianie nazw programów telewizyjnych:

12.12.2023 | przeczytano: 304 razy

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje: KRRiT podjęła uchwały w sprawie udzielenia koncesji na kolejny okres 10 lat:

12.12.2023 | przeczytano: 326 razy
TVN S.A. ukarany za przerwanie reklamą serwisu informacyjnego „Fakty”

W wyniku przeprowadzonego postępowania z urzędu, Przewodniczący KRRiT podjął decyzję o ukaraniu stacji TVN za przerwanie reklamą serwisu informacyjnego „Fakty” w dniu 23 czerwca 2023 r.

27.10.2023 | przeczytano: 465 razy
„Rynek Influencerów w Polsce – 2023”

Raport objęty honorowym patronatem IAB Polska, a przygotowany przez platformę REAChaBLOGGER, podsumowuje obecną sytuację na rynku influencer marketingu i zmiany na nim na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Press jest patronem medialnym raportu. Po ubiegłorocznym zawahaniu nastrojów w obliczu wojny na Ukrainie, w tegorocznym raporcie widać powracający wśród marketerów optymizm – zdecydowana większość zaplanowała na ten rok powiększenie budżetów na influencer marketing. Jednocześnie inflacja jest czynnikiem postrzeganym jako bardzo negatywny dla rynku marketingowego (dużo bardziej niż wojna za naszą wschodnią granicą) – w sumie jej wpływu obawia się aż 72% respondentów. Największą popularnością reklamodawców cieszy się współpraca z influencerami z Instagrama, ale popularność współprac z TikTokerami rośnie już kolejny rok w takim tempie, że pozycja Instagrama może się w perspektywie 1-2 lat wydawać zagrożona. Patrząc na popularność influencerów tematycznie – największym zainteresowaniem reklamodawców cieszy się kategoria „Uroda” („Beauty”). Najczęściej realizowanym celem za pomocą influencer marketingu jest budowanie product awareness lub brand awareness (81,9% ankietowanych). Coraz większa część rynkowych graczy (aż 64 proc. respondentów) pozytywnie ocenia inicjatywę regulacyjną UOKiK, dotyczącą oznaczania współprac komercyjnych z influencerami; na drugim biegunie znajduje się inicjatywa KRRiT, którą pozytywnie ocenia tylko 16,3 proc. ankietowanych.

23.08.2023 | przeczytano: 597 razy
Oświadczenie Eurozet ws. kary KRRiT: Świrski wykracza poza kompetencje

11 sierpnia br. Przewodniczący KRRiT nałożył na Radio ZET karę finansową za naruszenie art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, czyli za emisję przekazów sprzecznych z prawem, z polską racją stanu i poglądów sprzecznych z dobrem społecznym, a konkretnie za przekazy rzekomo dezinformujące opinię publiczną w sprawie okoliczności przejazdu prezydenta Ukrainy przez terytorium Polski.

17.08.2023 | przeczytano: 745 razy
Decyzja KRRiT w sprawie kary dla Eurozet Radio: przekazy dezinformujące

11. sierpnia 2023 r., po przeprowadzeniu postępowania wszczętego z urzędu w sprawie emisji przekazów dezinformujących opinię publiczną na temat okoliczności przejazdu prezydenta Ukrainy przez terytorium Polski, Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski podjął decyzję o ukaraniu spółki Eurozet Radio. Audycja została wyemitowana w programie Radio Zet w dniu 22 grudnia 2022 r., w serwisie informacyjnym o godz. 9:00,

17.08.2023 | przeczytano: 830 razy
Jak oglądają telewizję Polacy?

Statystyczny Polak ogląda telewizję przez ok. 3 godziny i 55 minut dziennie. Chociaż może wydawać się to dużo, czas spędzany przed telewizorem regularnie maleje, do czego przyczynia się rozwój telewizji na żądanie (VoD). Sposób oglądania telewizji, a także potrzeby widzów, znacząco zmieniły się na przestrzeni lat. Sprawdź, jakie nawyki panują wśród polskich widzów.

20.07.2023 | przeczytano: 447 razy
Oświadczenie Rady Przedsiębiorczości w sprawie kolejnych ataków na niezależne media

Rada Przedsiębiorczości z oburzeniem odbiera wstrząsające informacje o naciskach wywieranych na wolne media przez przedstawicieli i wysłanników władz rządowych. Redaktorzy naczelni Onet i Wirtualnej Polski ujawnili, że w ostatnim czasie ich spółki medialne otrzymały propozycje zatrudnienia osób związanych z władzą. Osoby te miałyby kontrolować przekaz i dbać o jego zgodność z polityczną linią rządu i partii rządzącej. Ceną odmowy są administracyjne działania represyjne: nieuzasadnione kontrole, próby wymuszonego przejęcia przez spółki skarbu państwa, czy też absurdalne postępowania UOKiK.

27.06.2023 | przeczytano: 938 razy
Członkowie zarządu Grupy Radiowej Agory wzmacniają Eurozet

Od 27 lutego 2023 r. zarząd Eurozetu działa w nowym składzie. Funkcję prezesa objął Maciej Strzelecki, zaś wiceprezesa Adam Fijałkowski – obaj pełnią te funkcje też w Grupie Radiowej Agory. Stanowisko członka zarządu Eurozetu odpowiedzialnego za finanse nadal będzie zajmować Tomasz Zakrzewski, co zapewni ciągłość funkcjonowania spółki.  

27.02.2023 | przeczytano: 872 razy

IAA Polska jest organizacją zrzeszającą prawie wszystkich nadawców telewizyjnych obecnych w Polsce, zarówno publicznych jak i prywatnych, ale też większość podmiotów, dla których reklama telewizyjna jest istotnym elementem modelu biznesowego, czyli reklamodawców i pracujące na ich zlecenie agencje.

09.01.2023 | przeczytano: 351 razy
„Siła kłamstwa” - Macierewicz i Świrski kontra TVN. Reakcja mediów

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wszczęła na wniosek Antoniego Macierewicza postępowanie w sprawie „naruszenia polskiej racji stanu” w związku z wyemitowanym w TVN24 i TVN reportażem „Siła kłamstwa”. W geście solidarności z TVN, wiele polskich mediów publikuje dziś swoje stanowisko w tej sprawie, udostępniając nagrodzony Grand Pressem materiał.

04.01.2023 | przeczytano: 1112 razy
Etyka przekazów reklamowych w obliczu nowych wyzwań i zagrożeń

Dziś naukowy marketing nie daje konsumentom żadnych szans wolnego wyboru.

To umiarkowanie optymistyczny wniosek, podsumowujący zorganizowaną przez Radę Reklamy konferencję w cyklu wydarzeń „Reklamuję Etycznie” pod tytułem „Etyka przekazów reklamowych w obliczu nowych wyzwań i zagrożeń.”

16.12.2022 | przeczytano: 588 razy
Witold Kołodziejski: Wyzwania przed nową KRRiT będą olbrzymie

– To była bardzo burzliwa kadencja. Bardzo wiele się działo i właściwie każdego roku były jakieś duże projekty, ale też duże zawirowania – ocenia Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jej sześcioletnia kadencja w aktualnym składzie zakończyła się w tym tygodniu, a wybór nowych członków i powołanie nowego składu jest spodziewane jeszcze w tym miesiącu. – Wyzwania przed nową KRRiT będą olbrzymie – mówi Witold Kołodziejski, wymieniając wśród nich m.in. implementację dwóch unijnych rozporządzeń dotyczących rynku cyfrowego oraz kwestię ewentualnego wyłączenia radia analogowego w paśmie FM i przejście na nadawanie DAB+.

19.09.2022 | przeczytano: 387 razy

Samoregulacje są sprawdzonym narzędziem, które najlepiej odpowiada na potrzeby rynku - to jeden z najważniejszych wniosków konferencji prasowej „Skuteczna ochrona dzieci w serwisach VOD. Nowelizacja Kodeksu Dobrych Praktyk”, zorganizowanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji we współpracy z IAB Polska.

16.09.2022 | przeczytano: 563 razy

Pan Witold Kołodziejski Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

15.09.2022 | przeczytano: 293 razy

Izba powołała prof. Tadeusza Kowalskiego do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; jego kandydaturę poparło 56 senatorów, 40 było przeciw, a 3 osoby wstrzymały się od głosu.

05.08.2022 | przeczytano: 794 razy
Nowi partnerzy Video Brothers

Grupa Filmowa Darwin, Astrofaza, Wini, Trollsky, Baniak Baniaka - dołączają do Video Brothers. Do certyfikowanej sieci YouTube po przerwie powraca również Katarzyna Bosacka, przez chwilę zawiązana z TVN, oraz debiutuje Patryk Piątek, kojarzony z Terewizją. Firma porządkuje zasoby oraz finansuje z własnych rezerw opracowanie napisów na kanałach twórców pod kątem wymogów stawianych przez KRRiT.

21.07.2022 | przeczytano: 1080 razy
Netflix dołącza do Kodeksu Dobrych Praktyk

Netflix, jako pierwszy globalny serwis VOD, został sygnatariuszem Kodeksu Dobrych Praktyk dotyczącego szczegółowych zasad ochrony małoletnich w audiowizualnych usługach medialnych na żądanie. Kodeks, zainicjowany i stworzony przez IAB Polska, jest programem samoregulacji rynkowej, który ma na celu promowanie zaufanych źródeł rozrywki dla użytkowników. Netflix od początku swojej obecności na polskim rynku posiada funkcje ochrony rodzicielskiej, a obecnie oferuje szeroki wachlarz łatwych w użyciu narzędzi, które pozwalają widzom w pełni dostosować ustawienia dowolnego profilu. 

19.07.2022 | przeczytano: 447 razy

27 czerwca br. zakończy się proces zmiany częstotliwości i standardu nadawania naziemnych stacji telewizyjnych – z DVB-T na DVB-T2. W wyniku decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej na wniosek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji inaczej potraktowano telewizje prywatne, a inaczej telewizję publiczną, która w przeciwieństwie do nadawców komercyjnych nie musi przechodzić na nowy standard nadawania DVB-T2.

01.07.2022 | przeczytano: 295 razy
Twórcy zarabiający na Youtubie czy Tiktoku muszą pamiętać o wpisie do rejestru KRRiT

Wszyscy twórcy treści na platformach takich jak YouTube, TikTok czy Instagram, którzy na tej działalności zarabiają, mają obowiązek zgłoszenia się do wykazu dostawców audiowizualnych usług medialnych, prowadzonego przez KRRiT. To efekt nowelizacji ustawy o  radiofonii i telewizji, która weszła w życie w listopadzie ub.r. Z wpisem do rejestru wiąże się szereg obowiązków, a za niedopełnienie tego wymogu grożą dotkliwe kary finansowe. Obowiązek obejmuje autorów tworzących treści hobbystycznie czy początkujących twórców, którzy na publikowaniu swoich treści zarabiają nie więcej niż 1505 zł brutto, czyli 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia.

20.06.2022 | przeczytano: 892 razy (komentarzy: 19)
„Rynek Influencerów w Polsce – 2022”

Rynek influencer marketingu wrócił już do normalności po pandemii, a marketerzy planują w 2022 r. zwiększać wydatki na tę część marketing miksu. Najpopularniejszym wyborem jest Instagram, który odnotował wzrost rok do roku aż o 11 punktów procentowych. Jeszcze dynamiczniejsze wzrosty odnotował YouTube, a największe TikTok - to tylko część wniosków płynących z raportu „Rynek Influencerów w Polsce – 2022”, przygotowanego przez REACHaBLOGGER.

20.06.2022 | przeczytano: 1272 razy

Krajowy Instytut Mediów opublikował na swojej stronie kim.gov.pl kolejne wyniki trackingu treści audio. Dane obejmują wskaźnik słuchalności dziennej, wskaźnik udziału dziennego w czasie słuchania oraz średni czas słuchania wiodących stacji radiowych ogólnopolskich i regionalnych. Przedstawione są także ogólne charakterystyki dotyczące słuchania radia, jak pory i miejsce słuchania czy wykorzystywane do odbioru radia urządzenia.

17.05.2022 | przeczytano: 323 razy

Krajowy Instytut Mediów zakończył pierwszą fazę pomiarów treści audio. Badanie to zostało uruchomione w trybie pilnym na wniosek KRRiT w styczniu tego roku według opracowanego przez KIM nowego standardu pomiaru słuchalności treści audio, w tym radia. Projekt, obok Badania Założycielskiego, jest drugim przedsięwzięciem o tak szerokiej skali, realizowanym przez KIM na potrzeby rynku mediowego.

04.04.2022 | przeczytano: 578 razy

Ogłoszone w ostatnim czasie komunikaty Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (w skrócie: KRRiT), przypominające dostawcom audiowizualnych usług medialnych na żądanie (tzw. Video on Demand, w skrócie: VoD) o obowiązku zgłoszenia się do właściwego wykazu, wywołały niemałe poruszenie na rynku usług medialnych - zwłaszcza wśród tych podmiotów, które publikują treści za pomocą popularnych platform takich jak YouTube, TikTok czy Vimeo.

01.04.2022 | przeczytano: 1090 razy (komentarzy: 16)

Trwają prace związane z wdrożeniem znowelizowanej ustawy o Radiofonii i Telewizji implementującej Dyrektywę Audiowizualną. Jej efektem jest wprowadzenie szeregu nowych zasad i obowiązków nakładanych na nadawców, dostawców audiowizualnych usług na żądanie czy platformy udostępniania wideo związanych m.in. z ochroną małoletnich do dostępnością usług dla osób z niepełnosprawnością wzroku lub słuchu.

18.03.2022 | przeczytano: 526 razy

Działania Grupy Polsat Plus w ramach wsparcia i solidarności z obywatelami Ukrainy w obliczu wojny:

11.03.2022 | przeczytano: 619 razy

W imieniu Zarządu IAB Polska dziękujemy panu przewodniczącemu i przedstawicielom KRRiT za dzisiejsze spotkanie dotyczące obowiązku dokonania zgłoszenia o wpis do wykazu przez twórców udostępniających materiały audiowizualne za pośrednictwem platform (YT, Tik Tok, Meta, Instagram i innych)

04.03.2022 | przeczytano: 225 razy
Rosyjskie programy wykreślone z rejestru programów rozprowadzanych

W związku z rozpoczęciem przez Federację Rosyjską działań wojennych na Ukrainie, z uwagi na kwestie bezpieczeństwa i obronności Rzeczypospolitej Polskiej, KRRiT podjęła uchwałę w sprawie wykreślenia z "Rejestru programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemie teleinformatycznym i programów rozprowadzanych" następujących programów:

25.02.2022 | przeczytano: 396 razy
Bez polskiej koncesji TVN7 nie będzie bezpłatnym kanałem naziemnym

Kanał TVN7 uzyskał holenderską koncesję na nadawanie, jednak nie rozwiązuje to problemu dalszego działania Siódemki w obecnym kształcie. Nadawanie TVN7 jako kanału bezpłatnego dla wszystkich polskich widzów telewizji naziemnej możliwe jest wyłącznie na podstawie koncesji przyznawanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT), na którą TVN Grupa Discovery czeka od ponad roku. Jeśli KRRiT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji dla TVN7, co jest jej obowiązkiem wynikającym z prawa, widzowie utracą bezpłatny dostęp do największego kanału rozrywkowego w Polsce. Wielu z nich zostanie całkowicie pozbawionych możliwości oglądania stacji.

04.02.2022 | przeczytano: 479 razy

Za miesiąc, 25 lutego, wygasa koncesja na nadawanie kanału TVN7. Wniosek o rekoncesję został złożony ponad rok temu. Stacja spełnia wszelkie wymogi określone prawem, dopełniono także niezbędnych formalności. Bezczynność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) działa na szkodę rynku medialnego w Polsce, uderza w widzów oraz innych nadawców i operatorów. Działanie KRRiT może doprowadzić do zamknięcia stacji TVN7 w formule, która gwarantuje bezpłatny dostęp dla widzów na terenie całego kraju.

28.01.2022 | przeczytano: 442 razy

Wraz z postępującą transformacją cyfrową obserwujemy zmiany w różnych obszarach życia społeczno-gospodarczego. Jest to zauważalne chociażby w kontekście dostępu do informacji, które użytkownicy, dzięki nowym technologiom mogą odbierać z wielu źródeł na kilku urządzeniach jednocześnie i w różnych modelach. Wzrastają oczekiwania względem spersonalizowanego przekazu i interaktywnego kształtowania treści, a także odbierania ich w dowolnym momencie z każdego miejsca. Te zachowania wpływają na coraz bardziej zaawansowane wykorzystywanie technologii i rozwiązań, takich jak HbbTV, czyli standard telewizji hybrydowej łączący w sobie typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi do telewizora przez szerokopasmowy internet, catch-up TV - dzięki której można oglądać wyemitowane już w sieci kablowej programy telewizyjne,  time-shifting czyli funkcja pauzowania i cofania audycji telewizyjnych podczas ich nadawania czy Technologia DAI polegająca na dynamicznym profilowaniu reklam. Co z kolei będzie wiązało się z szerszym wykorzystywaniem sztucznej inteligencji w sposobie korzystania z rozrywki i szukania informacji, jak również tworzenia ofert do tych treści, np. krótkich form dedykowanych do oglądania na smartfonach.

17.01.2022 | przeczytano: 543 razy
1 2 3
Strona 1/5 (artykułów: 248)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764