logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Spot reklamowy Santander Bank Polska z I miejscem w rankingu Złoty Bankier

  PR 22.04.2021, przeczytano 1406 razy
ilustracja

Spot reklamowy Santander Bank Polska z Marcinem Dorocińskim został uznany za najlepszy w rankingu „Złoty Bankier 2021”. Marcin Dorociński melorecytował o pandemii w kampanii Santander Banku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/spot-reklamowy-santander-bank-polska-z-i-miejscem-w-rankingu-zloty-bankier,391165,artykul.html

Głosami internautów w rankingu „Złoty Bankier 2021” I miejsce zdobył spot reklamowy Santander Bank Polska, promujący elastyczność „Konta Jakie Chcę” z aplikacją mobilną. Marcin Dorociński żartobliwie rapował o tym, co wszystkim dało się najbardziej we znaki w izolacji, opowiadając o doświadczeniach locdownu. Aktor wcielił się w rolę kilku bohaterów, skrajnie różniących się wiekiem, charakterem czy zawodem, by udowodnić, że „Konto Jakie Chcę” dopasowuje się do każdego.

– Kampanię przygotowaliśmy tak, aby zachęcić do zdalnego, bezpiecznego bankowania i pokazać, że wspieramy klientów w każdej sytuacji, a nasze usługi i produkty zmieniają się wraz z ich potrzebami. W ostatnim roku wprowadziliśmy wiele udogodnień i nowości, aby bankowanie było prostsze, a prowadzone akcje edukacyjne pomagały wejść w świat online tym, którzy do tej pory tego nie robili – mówi Artur Sikora, CMO Santander Bank Polska, odpowiedzialny za kampanię banku. – Nasi klienci pokazali, że są gotowi pomagać innym – zaangażowanie w akcję „Podwójna moc pomagania” przekroczyło nasze oczekiwania i w efekcie wspólnie przekazaliśmy ponad 5 mln szpitalom w Polsce na walkę z pandemią.

W kampanii podkreślono też wspólną akcje banku i klientów, dzięki której do szpitali trafiło ponad 5 mln zł. Bank przekazał 2 mln zł, ponadto każdą złotówkę wpłacaną przez klientów podwajał. W efekcie pomoc trafiła do 23 szpitali w Polsce, a środki wpłaciło ponad 15 tys. osób. Te działania internauci dodatkowo docenili II miejscem w kategorii Bank wrażliwy społecznie.

Za koncept strategiczno-kreatywny zaangażowania Marcina Dorocińskiego w komunikację marki Santander odpowiada agencja Red8 Advertising. Autorem reklamy jest agencja FCB Bridge2Fun, za realizację spotu odpowiadał dom produkcyjny Propeller.

Ranking „Złoty Bankier” organizowany jest przez Bankier.pl i Puls Biznesu.

Źródło: Grupa Santander Bank Polska S.A.

www.santander.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zwycięzcy Sony World Photography Awards 2024
Podczas uroczystej gali w Londynie World Photography Organisation ogłosiła zwycięzców klasyfikacji generalnej konkursu Sony World Photography Awards 2024. Odbywająca się już po raz 17. ceremonia wręczenia nagród jest ważnym corocznym wydarzeniem, które ma na celu wyróżnienie najlepszych fotografów i zaprezentowanie zdjęć i historii, które w...
Trzy nominacje i nagroda Sabre Awards EMEA 2024 dla Publicon
17 kwietnia w Londynie rozdano nagrody Sabre Awards EMEA 2024 dla najbardziej nowatorskich projektów branży PR i komunikacji. Agencja Publicon Services otrzymała aż trzy nominacje – najwięcej z Polski. Jury wyróżniło dwa projekty sponsoringowe: kampanię „Łączy nas najlepszy skład” realizowaną wspólnie z PZPN i Jeronimo Martins oraz roczny raport sponsoringowy dla Grupy...
Kierunek świętuje Dzień Kreatywności
Agencja reklamowa Kierunek Kreatywny świętując Międzynardowy Dzień Kreatywności 21 kwietnia, przygotowała na swoich social media mini konkurs, w którym do wygrania są plakaty przygotowane we współpracy z krakowską artystką MAD MOJO.  
Wspólnie z ekspertami z Fundacji Climate Strategies Poland przeprowadziliśmy szczegółowe badanie śladu węglowego Gali EFFIE Awards Poland 2023. Badanie to obejmowało trzy dni wydarzenia (dzień przed i dzień po) oraz uczestników gali, co pozwoliło uwzględnić różnorodne aspekty emisji związane z ich udziałem.
Kampania Kompanii Piwowarskiej z nagrodą ECU Sustainability Awards
Kompania Piwowarska po raz czwarty razem z Fundacją „Dom w Łodzi” prowadziła kampanię społeczną FASOFF, szerzącą świadomość na temat FAS czyli alkoholowego zespołu płodowego. Tym razem pod hasłem: „Będę TATĄ! - nie piję razem z nią”. Kampania otrzymała nagrodę ECU Sustainability Award przyznawaną podczas European Circular Retail Congress, będącego częścią...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764