logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Wywiady i opinie: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 263

Dla konsumentów wyprzedaże wyraźnie spowszedniały, z kolei noce zakupów nie mają już takiej siły przyciągania. Teraz liczą się akcje jednodniowe. Po tegorocznym tzw. Czarnym Piątku, centra handlowe zauważają, że synergia różnych kanałów komunikacji, zasięgowych jak również cyfrowych, przynosi maksymalizację sprzedaży.

14.12.2016 | przeczytano: 851 razy
Mobile friendly zbyt trudne dla marketerów w Polsce?

Choć 60% użytkowników internetu korzysta z niego głównie za pośrednictwem telefonu, a świadomość tego jest powszechnie znana nie tylko w branży marketingu internetowego, to serwisy przyjazne urządzeniom mobilnym nie powstają. Dlaczego tak się dzieje?

08.12.2016 | przeczytano: 454 razy
Przygotuj się – sezon świąteczny nadchodzi

Choć wielu z nas nie odczuło jeszcze świątecznej gorączki zakupowej, warto już teraz przyjrzeć się, czym konsumenci mogą zaskoczyć rynek e-commerce pod koniec 2016 roku.

25.11.2016 | przeczytano: 538 razy

Już jutro „Black Friday”. W ubiegłym roku podczas Czarnego Piątku Amerykanie wydali 67,6 mld dolarów. Zgodnie z danymi firmy Fundivo aż 136 mln mieszkańców USA zrobiło zakupy w trakcie wyprzedażowego weekendu, a średni rachunek wyniósł 403 dolary. Nic dziwnego, że zakupowe szaleństwo stało się niepisaną tradycją za oceanem. To okazja do zwiększenia przychodów, promocji firmy i pozyskania nowych klientów. A jak z tym „świętem” radzą sobie polscy sprzedawcy?

24.11.2016 | przeczytano: 954 razy (komentarzy: 57)
Black Friday, czyli nadchodzące żniwa w e-commerce

Zamówień w sklepie internetowym podczas Black Friday może być nawet o 70 proc. więcej, a ruch na stronie kilkukrotnie wyższy niż przeciętnie – wynika z analiz RTB House. Firma wzięła pod lupę setki kampanii zrealizowanych w ubiegłym roku na blisko 40 rynkach, by oszacować potencjał zakupowy w nadchodzącym najgorętszym okresie sprzedażowym.

17.11.2016 | przeczytano: 477 razy
Grzegorz Błażewicz: Status marketingu rośnie dzięki marketing automation:

Powszechny dostęp do technologii mobilnych i internetu wykreował nowy typ konsumenta, który z jednej strony jest bardziej świadomy swoich decyzji, a z drugiej pozostawia po sobie tysiące śladów w przeglądarkach, aplikacjach i systemach transakcyjnych. To wyzwanie dla marketingu, który aby nadążyć za konsumentami, musi korzystać z nowych narzędzi. Dzięki postępującej od dekady automatyzacji, marketing zaczyna generować spore przychody, a jego rola w firmach i przedsiębiorstwach rośnie.

07.11.2016 | przeczytano: 772 razy

Za 4 lata wydatki firm na analitykę danych wzrosną do ponad 203 mld dolarów.

04.11.2016 | przeczytano: 364 razy

Wirtualna rzeczywistość nabiera coraz większego znaczenia w biznesie, inwestują w nią najwięksi gracze na rynku. Potencjał VR wykorzystują firmy takie jak Google, Microsoft czy Sony, które konsekwentnie rozwijają tę technologię i znajdują kolejne zastosowania dla produkowanych sprzętów.

03.11.2016 | przeczytano: 366 razy

Straty z tytułu użycia adblocków według raportu FairPage sięgnęły w 2015 roku 22 miliardy dolarów. Inicjatywy liderów rynku, takie jak zawiązana podczas wrześniowej konferencji Dmexco Coalition for Better Ads, to sygnał, że doszliśmy do punktu zwrotnego, w którym trzeba od nowa odnaleźć równowagę w relacji wydawca-użytkownik-reklamodawca.

20.10.2016 | przeczytano: 436 razy

Programmatic to dynamicznie rozwijająca się gałąź reklamy internetowej, jednak w polskich firmach wciąż brak dedykowanych do tego specjalistów. Ponadto duża część rodzimych wydawców oczekuje  gwarancji zasadności inwestycji oraz szybkich wypłat przychodów – oceniają eksperci firmy Yieldbird, optymalizującej przychody z reklamy programatycznej.

20.10.2016 | przeczytano: 469 razy
Czy Internet w końcu wyprze papier?

Z papierem jesteśmy zaznajomieni od dawna, jednak z roku na rok czytelnictwo w Polsce spada. Nie oznacza to, że Polacy przenoszą się z czytaniem do Internetu, zwłaszcza, że 1/4 mieszkańców naszego kraju nie ma dostępu do globalnej sieci. Co więc wygra – papier czy Internet? A może ten konflikt będzie mógł mieć polubowne rozwiązanie?

07.10.2016 | przeczytano: 879 razy (komentarzy: 16)
Konrad Bąk: Z aparatem na urlop - porady fotograficzne

Przeglądając branżowe strony internetowe, można natknąć się na wiele artykułów poradnikowych dotyczących robienia zdjęć w podróży. Rekordowo długie poradniki zawierają nawet kilkadziesiąt wskazówek. Czy wykonywanie tego rodzaju fotografii jest faktycznie tak trudne i wymaga tak precyzyjnego przygotowania? Swoją listą najważniejszych zasad fotografowania na wakacjach dzieli się Konrad Bąk, jeden z najlepszych polskich dostawców banku zdjęć Fotolia by Adobe.

09.08.2016 | przeczytano: 988 razy
Ewa Mierzejewska: Polski design skazany na rozwój

Rozmowa OKK! z Ewą Mierzejewską – dziennikarką radiową i telewizyjną, od lat specjalizującą się w tematyce designu. Autorką serwisu ewaiwnetrze.pl.

09.08.2016 | przeczytano: 541 razy
Wnętrza publiczne: Trzy impresje według dr. Jana Sikory

Projektowanie współczesnych przestrzeni publicznych to niezwykła przygoda. Składa się na to kilka czynników, wobec których architekt wnętrz nie może pozostać obojętny. Czasy zmieniają się dynamicznie i Polska weszła w okres świadomego konsumowania piękna. Na co dzień, gdy tworzę miejsca prestiżowe i takie, w których mamy czuć się komfortowo, nie mogę oprzeć się kilku ważnym spostrzeżeniom.

03.08.2016 | przeczytano: 642 razy
Dokąd zmierza rynek druku? Przegląd trendów

Rozwój nowoczesnych technologii przyczynił się do dynamicznego postępu rozwiązań stosowanych w poligrafii, jak również funkcjonalności urządzeń drukujących. Dzięki temu rośnie elastyczność, bezpieczeństwo oraz jakość druku. W jakim kierunku zmierza rynek druku oraz jakie trendy obecnie na nim królują?

20.07.2016 | przeczytano: 737 razy
Robert Majkut: Dobry projekt wpływa na elitarność marki

Rozmowa z Robertem Majkutem, światowej sławy designerem, projektantem przestrzeni publicznych, wykładowcą i laureatem prestiżowych nagród branżowych w kraju i za granicą, który był gościem specjalnym podczas 8. edycji OKK! design.

18.07.2016 | przeczytano: 706 razy
Kryzys męskości w polskiej reklamie - czyli o aftach, laktozie i... bałwanku

W ostatnim czasie pojawiają się przekazy reklamowe, które zdają się być efektem panującego według psychologów kryzysu męskości. Delikatność, wrażliwość, a niekiedy wręcz nieporadność życiowa to, według twórców obraz współczesnego mężczyzny. Pytam więc, gdzie się podziali Ci prawdziwi?

11.07.2016 | przeczytano: 1992 razy (komentarzy: 18)
Ustawa antyterrorystyczna a rynek usług SMS

Co wspólnego ma ustawa antyterrorystyczna z prawdziwą rewolucją na rynku dostawców usług masowej wysyłki SMS-ów? Pozornie niewiele, ale zapisany w ustawie wymóg rejestracji kart SIM u operatorów spowoduje zniknięcie z rynku usługi ECO. Niezarejestrowane karty pre-paid nie będą mogły być wykorzystywane do realizacji wysyłek kampanii SMS dla klientów, a cały ruch wiadomości będzie kierowany bezpośrednio do operatorów telekomunikacyjnych, którzy za wysłane wiadomości pobiorą opłatę – pisze Marcin Papiński, dyrektor ds. Rozwoju w firmie Infobip.

04.07.2016 | przeczytano: 748 razy
Piotr Ciński i folie samochodowe – wywiad z mistrzem

Zorganizowana przez Integart w terminie 17-19 maja 2016 II edycja Akademii Car Wrappingu po raz kolejny przyciągnęła dużą liczbę osób zainteresowanych tematyką zarówno folii samochodowych jak i szeroko pojętego car wrappingu. Nasz ekspert i autorytet branży Car Wrap, reprezentujący markę Arlon - Piotr Ciński - dał solidną lekcję zarówno teorii jak i praktyki, które są ze sobą nierozłączne.

18.06.2016 | przeczytano: 1132 razy
Konrad Olech: Wszystko opiera się na ludziach

Zarówno światowa, jak i ogólnopolska sfera bieznesowa ma w zanadrzu wiele historii osób, które zaczynając od zera stawały się dominującymi jednostkami w danej branży. W krakowskim obszarze agencji interaktywnych od ponad roku coraz częściej przewija się nazwisko Konrada Olecha. Agencja interakywna inVette jest niezmiernie dumna, że chodzi o jej najlepszego account managera, który dwa tygodnie temu został prezesem spółki Insinex. Jak zaczynał? Na co kładzie największy nacisk w swojej pracy? Jak osiągnął sukces? Oto historia Konrada.

16.06.2016 | przeczytano: 1005 razy

Stale postępujący rozwój nowych technologii, zmiany w sposobie konsumpcji treści, coraz większa rola nowych narzędzi marketingu-mix czy ewolucja w reklamie, nie pozostają bez znaczenia dla branży Public Relations. Jak zmienia się PR? Które kierunki są obecnie najbardziej znaczące? Praktycy PR-u wskazali kluczowe.

14.06.2016 | przeczytano: 690 razy

Z roku na rok kosztem urządzeń jednofunkcyjnych zwiększają swój udział w rynku laserowe urządzenia wielofunkcyjne. W przypadku laserowych urządzeń formatu A4 urządzenia wielofunkcyjne stanowią już większość. Z kolei w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych formatu A3 rynek dzieli się niemal idealnie na pół pomiędzy urządzeniami kolorowymi i czarno-białymi. Z naszych przewidywań wynika, że te tendencja będzie się utrzymywać.

24.05.2016 | przeczytano: 455 razy
TOP 5 social media news z ostatniego tygodnia

Temat związany z Facebook Messenger jest niewątpliwie jednym z hitów tej wiosny. Wiele marek zakłada własne chatboty, a przykład Burger Kinga pokazuje, jak niesamowita może być ta funkcja. Najpopularniejszy portal społecznościowy wznowił również testy dotyczące znikających wiadomości. Okazuje się, że ta opcja może zostać szybko wdrożona.

18.05.2016 | przeczytano: 517 razy

W ciągu kilku ostatnich miesięcy mogliśmy obserwować imponujące kampanie tworzone przez Burger King. Nic więc dziwnego, że marka wyrwała się tak szybko przed szereg innych firm i uruchomiła na Massengerze nową funkcję do przyjmowania zamówień.

12.05.2016 | przeczytano: 628 razy
Instagram: 3 newsy z zeszłego tygodnia, których nie możesz przegapić!

Wygląda na to, że w najbliższym czasie Instagram bardzo nas zaskoczy i szykuje duże zmiany. Już niedługo w postach karuzelowych obok zdjęć zobaczymy filmy, pojawią się profile biznesowe i użytkownik będzie mógł skontaktować się z daną firmą przez Instagram! Oprócz tego rozpoczyna się ciekawy konkurs z finałem na Międzynarodowym Festiwalu Reklamy w Cannes.

09.05.2016 | przeczytano: 1511 razy (komentarzy: 13)
Ludzie poświęcają ponad 50 minut dziennie imperium Zuckerberga

Być może słyszeliście już plotki, że Facebook umiera. Cóż, one kłamią. Facebook ma się całkiem nieźle i nadal prężnie działa! I nie chodzi tutaj tylko o portal społecznościowy. Mówimy tutaj o Facebooku jako niezwykle udanej firmie i imperium medialnym.

06.05.2016 | przeczytano: 896 razy (komentarzy: 12)

Za jakiś czas spojrzymy wstecz na newsy z ostatniego tygodnia i uświadomimy sobie, że click-baiting zaczęły znikać! Czemu? Dlatego, że Facebook wprowadził nowy algorytm. Zmiany wdrożył też YouTube. W zeszłym tygodniu ukazały się również dwie kreatywne produkcje z Brazylii i Festiwalu Filmu Niemego w Toronto. Stanowią one doskonałe przykłady tego, co można dzisiaj zrobić dla marki na Snapchacie i Instagramie.

04.05.2016 | przeczytano: 697 razy
Kto ma prawo do Open Source?

Oprogramowanie typu Open Source od lat jest powszechnie wykorzystywane przy tworzeniu rozwiązań informatycznych dla biznesu i administracji. Powszechnie korzystają z niego również osoby prywatne. Co tak naprawdę kryje się za tą ideą i czy owa „otwartość” ma jakieś granice?

29.04.2016 | przeczytano: 1078 razy
Instagram – ostatnie zmiany i prognozy

Instagram bardzo szybko zyskuje na popularności, co potwierdza ciągle wzrastająca liczba jego użytkowników. Jednocześnie coraz wyraźniej rysuje się potencjał sprzedażowy tej platformy, która od pewnego czasu zaskakuje także ilością zmian. Jaka przyszłość czeka Instagram i co wynika z wprowadzonych niedawno funkcjonalności?

28.04.2016 | przeczytano: 842 razy
OIGRW ponownie o ustawie krajobrazowej

Ustawa krajobrazowa budzi wiele emocji. Z jednej strony miała zagwarantować pomoc w okiełznaniu chaosu reklamowego jaki panuje w wielu miejscach, w tym także w ścisłych centrach metropolii, a z drugiej jednak zmiany te wiążą się z dużymi kosztami. Mowa tu nie tylko o funduszach potrzebnych chociażby na wykonanie audytów krajobrazowych, ale przede wszystkim o stratach finansowych, które będą wynikały z braku możliwości eksponowania reklam.

25.04.2016 | przeczytano: 964 razy

Znana osoba w reklamie nie jest gwarancją sukcesu kampanii promocyjnej. Równie ważne jak pozyskanie gwiazdy jest jej dopasowanie do kategorii produktowej lub marki. Znana osoba powinna wypaść w kampanii wiarygodnie, czyli reprezentować te same wartości co firma, której produkty reklamuje. Dobrym rozwiązaniem na wzmocnienie przekazu jest także angażowanie gwiazd, które rzadko pojawiają się w kampaniach promocyjnych.

25.04.2016 | przeczytano: 469 razy
TOP 5 narzędzi, które zrewolucjonizowały komunikację Polaków

Powiadomienia SMS, e-maile, Skype, Gadu Gadu, Facebook Messenger − przedstawiamy narzędzia, które zrewolucjonizowały sposób komunikacji Polaków. Sprawdź, czy wiesz skąd wzięły swój początek, od jak dawna możemy z nich korzystać i jakie funkcje miały ich pierwsze wersje.

19.04.2016 | przeczytano: 741 razy
Cyber 6.0 Redefine = Nihil novi. I dobrze!

Za nami konferencja Cyber 6.0 organizowana przez PTBRiO* pod tegorocznym hasłem „Redefine”. Swoimi wnioskami po konferencji dzieli się Emil Pawłowski, ekspert firmy Gemius.

16.04.2016 | przeczytano: 783 razy

Facebook Live, czyli możliwość dzielenia się ważnym wydarzeniem z życia w momencie jego trwania, to funkcja niedawno wprowadzona przez Facebook. Oprócz tego portal dopuścił kilka kreatywnych opcji, takich jak możliwość oglądania publicznych transmisji z całego świata, wyrażanie emocji podczas nich, czyli latające Facebook Reactions czy jeżdżenie palcem po mapie i odkrywanie na żywo publicznych transmisji pochodzących z różnych rejonów świata (Mapa Live).

13.04.2016 | przeczytano: 717 razy (komentarzy: 17)

Przedstawiamy komentarz dotyczący usunięcia przez Facebook reguły 20% tekstu dla reklam. To może być rewolucyjna zmiana. Jak ją ocenia Łukasz Wołek, prezes agencji Eura7 i Abanana, pasjonat mediów społecznościowych?

08.04.2016 | przeczytano: 481 razy
OIGRW o ustawie krajobrazowej: Renowacje dzięki reklamom

Według danych Narodowego Instytutu Dziedzictwa w rejestrze zabytków w Polsce, w grudniu 2015r. wpisanych było 70188 nieruchomości. 2/3 z nich jest w złym stanie, a około 5 tysięcy wymaga wręcz natychmiastowej renowacji. Środki pochodzące z budżetów miast nie są wystarczające na pokrycie niezbędnych remontów. Co stanie się z tymi budynkami, jeśli prac nie będzie można współfinansować ze środków uzyskiwanych z ekspozycji reklam tak, jak to miało miejsce do tej pory? Jakie skutki w kwestii renowacji zabytków mogą nieść niedoprecyzowane zapisy ustawy krajobrazowej?

15.03.2016 | przeczytano: 1432 razy (komentarzy: 3)
Wątpliwości na korzyść podatnika? Niestety tylko w teorii

Nowelizacja ordynacji podatkowej mówiąca o rozstrzyganiu przez fiskusa wszelkich wątpliwości na korzyść podatnika, która weszła w życie wraz z początkiem tego roku, w pierwszym momencie wzbudziła spory entuzjazm wśród przedsiębiorców. – Ostatecznie jednak okazała się jedynie martwym przepisem, bo nie ma żadnego odzwierciedlania w rzeczywistości – zauważają eksperci. Jak to możliwe i dlaczego mimo zmian w ustawie podatnicy nadal mają nikłe szanse na przychylną dla nich interpretację prawa?

14.03.2016 | przeczytano: 618 razy
Google rzuca wyzwanie SMS-om

Świat obiegła niedawno informacja, że SMS chyli się ku końcowi. Wszystko to za sprawą prac nad nowym formatem wiadomości – RCS – do których dołączył Google. Czy działania międzynarodowej organizacji GSMA oraz Google spowodują, że spadnie liczba wysłanych SMS-ów lub całkowicie odejdą do lamusa? Jak wskazują najnowsze dane GUS* (o 557 mln wzrosła liczba wysyłanych SMS-ów) ich pozycja wydaje się być w Polsce jeszcze długo niezachwiana.

10.03.2016 | przeczytano: 930 razy

Od 24 lutego każdy Użytkownik Facebooka może wyrażać swoje emocje lepiej niż za pomocą kciuka w górę.

26.02.2016 | przeczytano: 768 razy (komentarzy: 1)
Tydzień zmian w social media

Ostatni tydzień zaowocował wieloma zmianami na platformach Social Media. Instagram i Twitter wprowadziły zmiany, które zostały przyjęte w różny sposób. Co postanowili zmienić tym razem?

15.02.2016 | przeczytano: 898 razy
Branża online a prawo: Podsumowanie roku 2015

Podsumowanie najważniejszych kwestii prawnych, istotnych dla branży, przygotowała Małgorzata Jankowska, szef departamentu prawnego w firmie Gemius.

30.01.2016 | przeczytano: 1892 razy
TVP znika z Youtube. Co z Twitterem i Facebookiem?

Niedawno nowy prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski zapowiedział zniknięcie materiałów telewizji publicznej z YouTube. Ma to być krok w kierunku budowy i wzmacniania własnej platformy VOD, która zdaniem prezesa, ma konkurować między innymi z Netflixem. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jak w tej chwili wygląda obecność Telewizji Polskiej na YouTube, a także na Facebooku i Twitterze.

28.01.2016 | przeczytano: 2123 razy
Kontrolować to my, ale nie nas. Ustawa zwiększa uprawnienia służb

Na najbliższym posiedzeniu 28 stycznia Senat będzie pracował nad przepisami, które regulują, na jakich zasadach państwo może śledzić obywateli. Zajmie się nowelizacją ustawy o policji przyjętą przez Sejm 15 stycznia.

25.01.2016 | przeczytano: 1154 razy
Wyszukiwarki firm i usług konkurują z Google

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się wyspecjalizowane wyszukiwarki firm, które doskonalą się w prezentowaniu informacji o produktach i usługach. Koncentrując się na strukturyzowaniu danych, a więc na opracowaniu do perfekcji metod zbierania, agregowania oraz aktualizowania danych o przedsiębiorstwach oraz ich ofertach pozwalają bardzo trafnie prezentować wyniki potencjalnym Klientom, co pozwala konkurować im na przykład z Google.

25.01.2016 | przeczytano: 612 razy
Apple pozostanie liderem. Facebook i Google będą traciły znaczenie

W najbliższych latach Apple utrzyma pozycję lidera rynku pod względem technologicznym – uważa Andrzej Kurnicki z Uczelni Łazarskiego. Amerykańska spółka posiada ponad 200 mld dolarów gotówki, która może zarówno trafić do inwestorów, jak i być przeznaczona na dalsze inwestycje. W gorszej sytuacji są natomiast Facebook oraz Google. Zdaniem eksperta analitycy i zarządzający portfelami szukają spółek o większej rentowności.

22.01.2016 | przeczytano: 608 razy (komentarzy: 4)
Reklama w internecie: 6 trendów na 2016 rok

Marketing internetowy rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego nie śledząc aktualnych trendów, łatwo wypaść z gry. Kto nie dostosował swojej strony internetowej do urządzeń mobilnych lub nie wykorzystywał dotychczas kanałów video do kontaktu z potencjalnymi klientami, czym prędzej powinien nadrobić zaległości.

21.01.2016 | przeczytano: 1478 razy
Ustawa zwana inwigilacyjną: skandal czy burza w szklance wody?

Policja i służby uzyskają uprawnienie do inwigilacji internautów? PiS i jego sojusznicy chcą, żeby można było śledzić wszystko, co robimy w Internecie? A może nic się nie zmieni? Wątpliwości wokół „danych internetowych”, o których mowa w projekcie nowelizacji ustawy o policji procedowanym obecnie w Sejmie, narastają. Naszym zdaniem projekt jest fatalny, ale jego krytyka czasami idzie za daleko.

09.01.2016 | przeczytano: 1426 razy
Video i RTM zdominowały social media w 2015 roku

Początek roku to okres nie tylko noworocznych postanowień ale też refleksji nad zmianami, kondycją branży i aktualnymi trendami. Co zdominowało internet w 2015 roku? Postanowiliśmy przeanalizować ubiegły rok skupiając się na kierunkach, które naszym zdaniem stały się przełomowe dla social media.

08.01.2016 | przeczytano: 665 razy
Internetowa rewolucja rzeczy - także w marketingu

40 proc. amerykańskich przedsiębiorstw w ciągu najbliższych 2 lat planuje wykorzystać internet rzeczy, aby zwiększyć sprzedaż swoich produktów. W Polsce do 2018 roku wartość tego rodzaju rozwiązań będzie warta ponad 12 mld złotych. Czym jest internet of things i jak bardzo zrewolucjonizuje firmy oraz sposób ich działania?

31.12.2015 | przeczytano: 865 razy
Gemius podsumowuje rok 2015 w branży badawczej

Co wydarzyło się w 2015 roku w branży badawczej? Opowiada Emil Pawłowski, ekspert firmy Gemius.

30.12.2015 | przeczytano: 574 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/6 (artykułów: 263)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764