logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Wywiady i opinie: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 251
Ewa Mierzejewska: Polski design skazany na rozwój

Rozmowa OKK! z Ewą Mierzejewską – dziennikarką radiową i telewizyjną, od lat specjalizującą się w tematyce designu. Autorką serwisu ewaiwnetrze.pl.

09.08.2016 | przeczytano: 523 razy
Wnętrza publiczne: Trzy impresje według dr. Jana Sikory

Projektowanie współczesnych przestrzeni publicznych to niezwykła przygoda. Składa się na to kilka czynników, wobec których architekt wnętrz nie może pozostać obojętny. Czasy zmieniają się dynamicznie i Polska weszła w okres świadomego konsumowania piękna. Na co dzień, gdy tworzę miejsca prestiżowe i takie, w których mamy czuć się komfortowo, nie mogę oprzeć się kilku ważnym spostrzeżeniom.

03.08.2016 | przeczytano: 618 razy
Dokąd zmierza rynek druku? Przegląd trendów

Rozwój nowoczesnych technologii przyczynił się do dynamicznego postępu rozwiązań stosowanych w poligrafii, jak również funkcjonalności urządzeń drukujących. Dzięki temu rośnie elastyczność, bezpieczeństwo oraz jakość druku. W jakim kierunku zmierza rynek druku oraz jakie trendy obecnie na nim królują?

20.07.2016 | przeczytano: 698 razy
Robert Majkut: Dobry projekt wpływa na elitarność marki

Rozmowa z Robertem Majkutem, światowej sławy designerem, projektantem przestrzeni publicznych, wykładowcą i laureatem prestiżowych nagród branżowych w kraju i za granicą, który był gościem specjalnym podczas 8. edycji OKK! design.

18.07.2016 | przeczytano: 661 razy
Kryzys męskości w polskiej reklamie - czyli o aftach, laktozie i... bałwanku

W ostatnim czasie pojawiają się przekazy reklamowe, które zdają się być efektem panującego według psychologów kryzysu męskości. Delikatność, wrażliwość, a niekiedy wręcz nieporadność życiowa to, według twórców obraz współczesnego mężczyzny. Pytam więc, gdzie się podziali Ci prawdziwi?

11.07.2016 | przeczytano: 1932 razy (komentarzy: 18)
Ustawa antyterrorystyczna a rynek usług SMS

Co wspólnego ma ustawa antyterrorystyczna z prawdziwą rewolucją na rynku dostawców usług masowej wysyłki SMS-ów? Pozornie niewiele, ale zapisany w ustawie wymóg rejestracji kart SIM u operatorów spowoduje zniknięcie z rynku usługi ECO. Niezarejestrowane karty pre-paid nie będą mogły być wykorzystywane do realizacji wysyłek kampanii SMS dla klientów, a cały ruch wiadomości będzie kierowany bezpośrednio do operatorów telekomunikacyjnych, którzy za wysłane wiadomości pobiorą opłatę – pisze Marcin Papiński, dyrektor ds. Rozwoju w firmie Infobip.

04.07.2016 | przeczytano: 728 razy
Piotr Ciński i folie samochodowe – wywiad z mistrzem

Zorganizowana przez Integart w terminie 17-19 maja 2016 II edycja Akademii Car Wrappingu po raz kolejny przyciągnęła dużą liczbę osób zainteresowanych tematyką zarówno folii samochodowych jak i szeroko pojętego car wrappingu. Nasz ekspert i autorytet branży Car Wrap, reprezentujący markę Arlon - Piotr Ciński - dał solidną lekcję zarówno teorii jak i praktyki, które są ze sobą nierozłączne.

18.06.2016 | przeczytano: 1069 razy
Konrad Olech: Wszystko opiera się na ludziach

Zarówno światowa, jak i ogólnopolska sfera bieznesowa ma w zanadrzu wiele historii osób, które zaczynając od zera stawały się dominującymi jednostkami w danej branży. W krakowskim obszarze agencji interaktywnych od ponad roku coraz częściej przewija się nazwisko Konrada Olecha. Agencja interakywna inVette jest niezmiernie dumna, że chodzi o jej najlepszego account managera, który dwa tygodnie temu został prezesem spółki Insinex. Jak zaczynał? Na co kładzie największy nacisk w swojej pracy? Jak osiągnął sukces? Oto historia Konrada.

16.06.2016 | przeczytano: 923 razy

Stale postępujący rozwój nowych technologii, zmiany w sposobie konsumpcji treści, coraz większa rola nowych narzędzi marketingu-mix czy ewolucja w reklamie, nie pozostają bez znaczenia dla branży Public Relations. Jak zmienia się PR? Które kierunki są obecnie najbardziej znaczące? Praktycy PR-u wskazali kluczowe.

14.06.2016 | przeczytano: 670 razy

Z roku na rok kosztem urządzeń jednofunkcyjnych zwiększają swój udział w rynku laserowe urządzenia wielofunkcyjne. W przypadku laserowych urządzeń formatu A4 urządzenia wielofunkcyjne stanowią już większość. Z kolei w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych formatu A3 rynek dzieli się niemal idealnie na pół pomiędzy urządzeniami kolorowymi i czarno-białymi. Z naszych przewidywań wynika, że te tendencja będzie się utrzymywać.

24.05.2016 | przeczytano: 446 razy
TOP 5 social media news z ostatniego tygodnia

Temat związany z Facebook Messenger jest niewątpliwie jednym z hitów tej wiosny. Wiele marek zakłada własne chatboty, a przykład Burger Kinga pokazuje, jak niesamowita może być ta funkcja. Najpopularniejszy portal społecznościowy wznowił również testy dotyczące znikających wiadomości. Okazuje się, że ta opcja może zostać szybko wdrożona.

18.05.2016 | przeczytano: 492 razy

W ciągu kilku ostatnich miesięcy mogliśmy obserwować imponujące kampanie tworzone przez Burger King. Nic więc dziwnego, że marka wyrwała się tak szybko przed szereg innych firm i uruchomiła na Massengerze nową funkcję do przyjmowania zamówień.

12.05.2016 | przeczytano: 613 razy
Instagram: 3 newsy z zeszłego tygodnia, których nie możesz przegapić!

Wygląda na to, że w najbliższym czasie Instagram bardzo nas zaskoczy i szykuje duże zmiany. Już niedługo w postach karuzelowych obok zdjęć zobaczymy filmy, pojawią się profile biznesowe i użytkownik będzie mógł skontaktować się z daną firmą przez Instagram! Oprócz tego rozpoczyna się ciekawy konkurs z finałem na Międzynarodowym Festiwalu Reklamy w Cannes.

09.05.2016 | przeczytano: 1421 razy (komentarzy: 13)
Ludzie poświęcają ponad 50 minut dziennie imperium Zuckerberga

Być może słyszeliście już plotki, że Facebook umiera. Cóż, one kłamią. Facebook ma się całkiem nieźle i nadal prężnie działa! I nie chodzi tutaj tylko o portal społecznościowy. Mówimy tutaj o Facebooku jako niezwykle udanej firmie i imperium medialnym.

06.05.2016 | przeczytano: 862 razy (komentarzy: 12)

Za jakiś czas spojrzymy wstecz na newsy z ostatniego tygodnia i uświadomimy sobie, że click-baiting zaczęły znikać! Czemu? Dlatego, że Facebook wprowadził nowy algorytm. Zmiany wdrożył też YouTube. W zeszłym tygodniu ukazały się również dwie kreatywne produkcje z Brazylii i Festiwalu Filmu Niemego w Toronto. Stanowią one doskonałe przykłady tego, co można dzisiaj zrobić dla marki na Snapchacie i Instagramie.

04.05.2016 | przeczytano: 672 razy
Kto ma prawo do Open Source?

Oprogramowanie typu Open Source od lat jest powszechnie wykorzystywane przy tworzeniu rozwiązań informatycznych dla biznesu i administracji. Powszechnie korzystają z niego również osoby prywatne. Co tak naprawdę kryje się za tą ideą i czy owa „otwartość” ma jakieś granice?

29.04.2016 | przeczytano: 1039 razy
Instagram – ostatnie zmiany i prognozy

Instagram bardzo szybko zyskuje na popularności, co potwierdza ciągle wzrastająca liczba jego użytkowników. Jednocześnie coraz wyraźniej rysuje się potencjał sprzedażowy tej platformy, która od pewnego czasu zaskakuje także ilością zmian. Jaka przyszłość czeka Instagram i co wynika z wprowadzonych niedawno funkcjonalności?

28.04.2016 | przeczytano: 798 razy
OIGRW ponownie o ustawie krajobrazowej

Ustawa krajobrazowa budzi wiele emocji. Z jednej strony miała zagwarantować pomoc w okiełznaniu chaosu reklamowego jaki panuje w wielu miejscach, w tym także w ścisłych centrach metropolii, a z drugiej jednak zmiany te wiążą się z dużymi kosztami. Mowa tu nie tylko o funduszach potrzebnych chociażby na wykonanie audytów krajobrazowych, ale przede wszystkim o stratach finansowych, które będą wynikały z braku możliwości eksponowania reklam.

25.04.2016 | przeczytano: 926 razy

Znana osoba w reklamie nie jest gwarancją sukcesu kampanii promocyjnej. Równie ważne jak pozyskanie gwiazdy jest jej dopasowanie do kategorii produktowej lub marki. Znana osoba powinna wypaść w kampanii wiarygodnie, czyli reprezentować te same wartości co firma, której produkty reklamuje. Dobrym rozwiązaniem na wzmocnienie przekazu jest także angażowanie gwiazd, które rzadko pojawiają się w kampaniach promocyjnych.

25.04.2016 | przeczytano: 434 razy
TOP 5 narzędzi, które zrewolucjonizowały komunikację Polaków

Powiadomienia SMS, e-maile, Skype, Gadu Gadu, Facebook Messenger − przedstawiamy narzędzia, które zrewolucjonizowały sposób komunikacji Polaków. Sprawdź, czy wiesz skąd wzięły swój początek, od jak dawna możemy z nich korzystać i jakie funkcje miały ich pierwsze wersje.

19.04.2016 | przeczytano: 718 razy
Cyber 6.0 Redefine = Nihil novi. I dobrze!

Za nami konferencja Cyber 6.0 organizowana przez PTBRiO* pod tegorocznym hasłem „Redefine”. Swoimi wnioskami po konferencji dzieli się Emil Pawłowski, ekspert firmy Gemius.

16.04.2016 | przeczytano: 744 razy

Facebook Live, czyli możliwość dzielenia się ważnym wydarzeniem z życia w momencie jego trwania, to funkcja niedawno wprowadzona przez Facebook. Oprócz tego portal dopuścił kilka kreatywnych opcji, takich jak możliwość oglądania publicznych transmisji z całego świata, wyrażanie emocji podczas nich, czyli latające Facebook Reactions czy jeżdżenie palcem po mapie i odkrywanie na żywo publicznych transmisji pochodzących z różnych rejonów świata (Mapa Live).

13.04.2016 | przeczytano: 681 razy (komentarzy: 17)

Przedstawiamy komentarz dotyczący usunięcia przez Facebook reguły 20% tekstu dla reklam. To może być rewolucyjna zmiana. Jak ją ocenia Łukasz Wołek, prezes agencji Eura7 i Abanana, pasjonat mediów społecznościowych?

08.04.2016 | przeczytano: 470 razy
OIGRW o ustawie krajobrazowej: Renowacje dzięki reklamom

Według danych Narodowego Instytutu Dziedzictwa w rejestrze zabytków w Polsce, w grudniu 2015r. wpisanych było 70188 nieruchomości. 2/3 z nich jest w złym stanie, a około 5 tysięcy wymaga wręcz natychmiastowej renowacji. Środki pochodzące z budżetów miast nie są wystarczające na pokrycie niezbędnych remontów. Co stanie się z tymi budynkami, jeśli prac nie będzie można współfinansować ze środków uzyskiwanych z ekspozycji reklam tak, jak to miało miejsce do tej pory? Jakie skutki w kwestii renowacji zabytków mogą nieść niedoprecyzowane zapisy ustawy krajobrazowej?

15.03.2016 | przeczytano: 1330 razy (komentarzy: 3)
Wątpliwości na korzyść podatnika? Niestety tylko w teorii

Nowelizacja ordynacji podatkowej mówiąca o rozstrzyganiu przez fiskusa wszelkich wątpliwości na korzyść podatnika, która weszła w życie wraz z początkiem tego roku, w pierwszym momencie wzbudziła spory entuzjazm wśród przedsiębiorców. – Ostatecznie jednak okazała się jedynie martwym przepisem, bo nie ma żadnego odzwierciedlania w rzeczywistości – zauważają eksperci. Jak to możliwe i dlaczego mimo zmian w ustawie podatnicy nadal mają nikłe szanse na przychylną dla nich interpretację prawa?

14.03.2016 | przeczytano: 594 razy
Google rzuca wyzwanie SMS-om

Świat obiegła niedawno informacja, że SMS chyli się ku końcowi. Wszystko to za sprawą prac nad nowym formatem wiadomości – RCS – do których dołączył Google. Czy działania międzynarodowej organizacji GSMA oraz Google spowodują, że spadnie liczba wysłanych SMS-ów lub całkowicie odejdą do lamusa? Jak wskazują najnowsze dane GUS* (o 557 mln wzrosła liczba wysyłanych SMS-ów) ich pozycja wydaje się być w Polsce jeszcze długo niezachwiana.

10.03.2016 | przeczytano: 905 razy

Od 24 lutego każdy Użytkownik Facebooka może wyrażać swoje emocje lepiej niż za pomocą kciuka w górę.

26.02.2016 | przeczytano: 758 razy (komentarzy: 1)
Tydzień zmian w social media

Ostatni tydzień zaowocował wieloma zmianami na platformach Social Media. Instagram i Twitter wprowadziły zmiany, które zostały przyjęte w różny sposób. Co postanowili zmienić tym razem?

15.02.2016 | przeczytano: 877 razy
Branża online a prawo: Podsumowanie roku 2015

Podsumowanie najważniejszych kwestii prawnych, istotnych dla branży, przygotowała Małgorzata Jankowska, szef departamentu prawnego w firmie Gemius.

30.01.2016 | przeczytano: 1842 razy
TVP znika z Youtube. Co z Twitterem i Facebookiem?

Niedawno nowy prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski zapowiedział zniknięcie materiałów telewizji publicznej z YouTube. Ma to być krok w kierunku budowy i wzmacniania własnej platformy VOD, która zdaniem prezesa, ma konkurować między innymi z Netflixem. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jak w tej chwili wygląda obecność Telewizji Polskiej na YouTube, a także na Facebooku i Twitterze.

28.01.2016 | przeczytano: 2016 razy
Kontrolować to my, ale nie nas. Ustawa zwiększa uprawnienia służb

Na najbliższym posiedzeniu 28 stycznia Senat będzie pracował nad przepisami, które regulują, na jakich zasadach państwo może śledzić obywateli. Zajmie się nowelizacją ustawy o policji przyjętą przez Sejm 15 stycznia.

25.01.2016 | przeczytano: 1120 razy
Wyszukiwarki firm i usług konkurują z Google

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się wyspecjalizowane wyszukiwarki firm, które doskonalą się w prezentowaniu informacji o produktach i usługach. Koncentrując się na strukturyzowaniu danych, a więc na opracowaniu do perfekcji metod zbierania, agregowania oraz aktualizowania danych o przedsiębiorstwach oraz ich ofertach pozwalają bardzo trafnie prezentować wyniki potencjalnym Klientom, co pozwala konkurować im na przykład z Google.

25.01.2016 | przeczytano: 596 razy
Apple pozostanie liderem. Facebook i Google będą traciły znaczenie

W najbliższych latach Apple utrzyma pozycję lidera rynku pod względem technologicznym – uważa Andrzej Kurnicki z Uczelni Łazarskiego. Amerykańska spółka posiada ponad 200 mld dolarów gotówki, która może zarówno trafić do inwestorów, jak i być przeznaczona na dalsze inwestycje. W gorszej sytuacji są natomiast Facebook oraz Google. Zdaniem eksperta analitycy i zarządzający portfelami szukają spółek o większej rentowności.

22.01.2016 | przeczytano: 585 razy (komentarzy: 4)
Reklama w internecie: 6 trendów na 2016 rok

Marketing internetowy rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego nie śledząc aktualnych trendów, łatwo wypaść z gry. Kto nie dostosował swojej strony internetowej do urządzeń mobilnych lub nie wykorzystywał dotychczas kanałów video do kontaktu z potencjalnymi klientami, czym prędzej powinien nadrobić zaległości.

21.01.2016 | przeczytano: 1448 razy
Ustawa zwana inwigilacyjną: skandal czy burza w szklance wody?

Policja i służby uzyskają uprawnienie do inwigilacji internautów? PiS i jego sojusznicy chcą, żeby można było śledzić wszystko, co robimy w Internecie? A może nic się nie zmieni? Wątpliwości wokół „danych internetowych”, o których mowa w projekcie nowelizacji ustawy o policji procedowanym obecnie w Sejmie, narastają. Naszym zdaniem projekt jest fatalny, ale jego krytyka czasami idzie za daleko.

09.01.2016 | przeczytano: 1391 razy
Video i RTM zdominowały social media w 2015 roku

Początek roku to okres nie tylko noworocznych postanowień ale też refleksji nad zmianami, kondycją branży i aktualnymi trendami. Co zdominowało internet w 2015 roku? Postanowiliśmy przeanalizować ubiegły rok skupiając się na kierunkach, które naszym zdaniem stały się przełomowe dla social media.

08.01.2016 | przeczytano: 651 razy
Internetowa rewolucja rzeczy - także w marketingu

40 proc. amerykańskich przedsiębiorstw w ciągu najbliższych 2 lat planuje wykorzystać internet rzeczy, aby zwiększyć sprzedaż swoich produktów. W Polsce do 2018 roku wartość tego rodzaju rozwiązań będzie warta ponad 12 mld złotych. Czym jest internet of things i jak bardzo zrewolucjonizuje firmy oraz sposób ich działania?

31.12.2015 | przeczytano: 843 razy
Gemius podsumowuje rok 2015 w branży badawczej

Co wydarzyło się w 2015 roku w branży badawczej? Opowiada Emil Pawłowski, ekspert firmy Gemius.

30.12.2015 | przeczytano: 558 razy

40 proc. amerykańskich przedsiębiorstw w ciągu najbliższych 2 lat planuje wykorzystać internet rzeczy, aby zwiększyć sprzedaż swoich produktów. W Polsce do 2018 roku wartość tego rodzaju rozwiązań będzie warta ponad 12 mld złotych. Czym jest internet of things i jak bardzo zrewolucjonizuje firmy oraz sposób ich działania?

21.12.2015 | przeczytano: 477 razy

Od 2004 roku obowiązuje w Polsce Ustawa o Prawie Zamówień Publicznych, która reguluje kwestie związane z ich realizacją. Nie jest ona doskonała i pomimo wielu dobrych rozwiązań, wciąż nie do końca reguluje zasady rządzące zakupami marketingowymi.

17.12.2015 | przeczytano: 1188 razy
E-commerce: Co wpływa na decyzję o zakupie?

Według szacunków PCG, tylko w czasie jednego roku Niemcy wydają na e-zakupy ok. 53 mld dolarów. A Polacy? Zaledwie 8,6 mld dolarów. Dlaczego nie kupujemy przez internet, skoro, jak podaje Sociomantic Labs, w Polsce jest już 22 tysiące e-sklepów?

14.12.2015 | przeczytano: 1097 razy
Holenderski design: Używajcie mózgówZobacz fotorelację

Holenderski design jest jednym z najlepszych na świecie, a studio Dumbar wzorem dla wielu designerów w różnych krajach. Ich projekty to mistrzostwo formy – klarowność formy nie ujmuje pomysłowi i oryginalności.

14.12.2015 | przeczytano: 1834 razy

Ericsson ConsumerLab po raz piąty w swojej historii prezentuje 10 najgorętszych trendow konsumenckich na nadchodzący rok. Głównym trendem w tegorocznym raporcie są nowe sposoby interakcji.

12.12.2015 | przeczytano: 733 razy

Przedsiębiorcy mają obecnie do dyspozycji nowoczesne narzędzia wysyłkowe, w tym email marketing, który od 2013 roku cieszy się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku marketerzy wydali na niego ok. 120 milionów złotych. Rośnie również znaczenie komunikacji mobilnej.

10.12.2015 | przeczytano: 729 razy
Czy branża internetowa obroni się przed adblockiem?

Użytkownicy adblocków stanowią już 30 proc. ogółu internautów. Zjawisko blokowania reklam można porównać do choroby, która toczy branżę reklamową. Program L.E.A.N. wdrażany przez IAB, może być skutecznym lekarstwem. Pisze Krzysztof Łada, head of agency relations team w polskim oddziale Gemiusa.

05.12.2015 | przeczytano: 674 razy (komentarzy: 22)

Wydawać by się mogło, że jesteśmy w stanie znaleźć wiele wspólnych cech składających się na charakterystykę przeciętnego pracownika. Okazuje się, że nie jest to takie proste. Na rynku pracy możemy wyróżnić cztery pokolenia. Czym się charakteryzują? Jak do nich dotrzeć?

30.11.2015 | przeczytano: 622 razy

Zacieranie granic kompetencji między agencjami kreatywnymi, interaktywnymi, socialowymi, a domami mediowymi to główny trend w branży marketingowej w 2015 roku.

27.11.2015 | przeczytano: 711 razy
Millenialsi nie ufają reklamom i mediom

Millenialsi, czyli pokolenie urodzone w latach 1980–2000, chętnie zaspokajają swoje potrzeby konsumenckie, nie należą jednak do łatwych klientów. Nie ufają tradycyjnym mediom i nie sugerują się reklamą. Autorytetami są dla nich blogerzy i eksperci w danych dziedzinach. Przy zakupach chętnie też zasięgają opinii rodziców i przyjaciół. Najlepszym sposobem dotarcia do nich są media społecznościowe.

25.11.2015 | przeczytano: 615 razy
Komentarz: Jak Coca-Cola stała się częścią Świąt?

O sukcesie marki można mówić, gdy staje się ona częścią rytuału, czyli zestawu pewnych zwyczajów, które wspólnie praktykujemy w wyjątkowych sytuacjach. W naszym kręgu kulturowym najbardziej powszechne rytuały są związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

17.11.2015 | przeczytano: 785 razy (komentarzy: 1)
Zaskakujące wyniki wyborów? Nie dla PR-owców!

25 października 2015 r. był gorącym dniem nie tylko pod względem politycznym. Zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w niedzielnych wyborach podniosło także temperaturę dyskusji wśród marketingowców i PR-owców. Dlaczego?

03.11.2015 | przeczytano: 892 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/6 (artykułów: 251)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764